Ázia,  Cestovanie,  Singapur

8 vecí, ktoré sa dajú v Singapure navštíviť zadarmo

V minulom článku som vám spísala základné info o Singapure. Keďže toto mesto nie je práve najlacnejšie, tak určite sa potešíte, keď zistíte, že niektoré miesta sa v ňom dajú navštíviť zadarmo. Tiež som mala radosť keď som sa to dočítala a musím povedať, že drvivú väčšinu z tohto zoznamu sme aj navštívili.

1. Merlion park

Merlion park je najznámejšie miesto Singapuru a hlavná turistická atrakcia. Nachádza sa v časti One Fullerton, neďaleko Central Business district a je ľahko dostupný metrom. Merlion je mýtická bytosť s levou hlavou a rybím telom. Socha merliona je vysoká 8,6 metrov a chŕli vodu z levích úst. Táto socha je viditeľná už z diaľky a keď sa chcete s ním odfotiť, musíte sa predierať pomedzi dav turistov. Mať fotku s Merlionom je ale samozrejmosť! V Singapure nájdete niekoľko takýchto sôch, no práve táto je najznámejšia.

zadarmo
Áno, fotka s Merlionom je must have 🙂
zadarmo
Pohľad na singapurský „Manhattan“ 🙂

2. Marina Bay Sands

Marina Bay Sands je ikonický hotel s infinity bazénom na streche a cena za noc sa pohybuje od 200 € vyššie. Dôvod, prečo som ho zaradila do tohto zoznamu je taký, že pokiaľ nemáte fotku s týmto architektonickým skvostom, tak ako keby ste v Singapure ani neboli. Na recepciu do všetkých troch veží vás pustia aj vtedy, keď tu nie ste ubytovaní. Pokiaľ máte odvahu, tak sa môžte zviezť výťahom a aspoň sa pozrieť ako ten infinity bazén vyzerá. Ten je totiž prístupný iba pre ubytovaných hostí.

zadarmo
Marina Bay Sands – najkrajší je pri zotmení
zadarmo
Art science museum v tvare lotosového kvetu
zadarmo
Recepcia hotela Marina Bay Sands

3. Gardens by the Bay

Tieto záhrady s umelými stromami sa nachádzajú priamo za známym hotelom Marina Bay Sands.  Super tree grove, ako sa tieto stromy nazývajú, sú vysoké 25 a 50 metrov a sú dizajnované ako vertikálne záhrady, ktoré ponúkajú niekoľko lákadiel. Napríklad Dragonfly and Kingfisher lake – jazero s umelými vážkami. Vstup do týchto záhrad je zadarmo. Pokiaľ by ste si chceli vychutnať aj iné aktivity, ktoré táto záhrada ponúka a ste ochotní nejaký ten dolár zaplatiť, tak sa môžete ísť pozrieť do Flower dome (12 SGD/7,4 €), alebo sa ísť poprechádzať po Skyway – visutej lávke pomedzi týmito obrovskými stromami. Za tento zážitok zaplatíte 8 SGD/ 5 €. Kompletný popis nájdete na webstránke. Odporúčam sa ísť sem pozrieť v noci, kedy je celá záhrada nasvietená a dokonca o 20:00 sa začína svetelná a hudobná show. Trvá asi 15 minút a je to nádherný zážitok.

zadarmo
Večerná show na Super tree grove
zadarmo
Super tree grove so Skyway
zadarmo
Dragonfly lake

4. Botanická záhrada

zadarmo
Mapka botanickej záhrady

Pokiaľ máte radi prírodu a zeleň, tak táto botanická záhrada vám určite vyrazí dych. Rozkladá sa na ploche 74 hektárov a od roku 2015 je jej časť o rozlohe 49 hektárov zapísaná do svetového dedičstva UNESCO.  V samotnej botanickej záhrade môžete nájsť niekoľko menších záhrad:

  1. Evolution Gardens – ako samotný názov hovorí, ide o záhradu evolúcie, kde sa vrátite v čase a uvidíte rastlinky od počiatku planéty až pokým sa neobjavil na Zemi prvý živý organizmus
  2. Healing Garden – v tejto časti botanickej záhrady nájdete rastlinky, ktoré sa používajú v medicíne
  3. Jacob Ballas Children’s Garden – prvá záhrada v Ázií, ktorá je určená priamo deťom
  4. The Learning Forest – v tejto časti sa môžete prechádzať lávkami, ktoré sú umiestnené pomedzi stromy. Ide vlastné o dažďový prales a je to aj v ovzduší cítiť
zadarmo
The Learning forest – „stezka“ v korunách stromov
zadarmo
Fešák, už nás neprekvapil 🙂

Všetky spomenuté časti záhrady sú dostupné zadarmo. Pokiaľ ste milovníkmi orchideí, tak si určite prídete na svoje v Orchid garden, kde je viac ako 5000 druhov orchideí. Za vstup do tejto časti záhrady sa ale platí 5 SGD/ 3 €.

zadarmo
Orchid garden – neboli sme vnútri, ale už iba tie orchidee, ktoré boli vonku, tak vyzerali skvele

Botanická záhrada je taká veľká, že tu s prehľadom môžete stráviť aj celý deň. Dostať sa sem môžete buď autobusom alebo metrom. Odporúčam skôr autobus, privezie vás k hlavnej bráne a keď prejdete celú botanickú záhradu, ocitnete sa pri metre. Vezmite si dostatok vody, je tam veľmi teplo.

zadarmo
Áno, je v UNESCO

5. Tree top walk v Mac Ritchie Reservoir

Túto atrakciu dnes už nájdete v mnohých  krajinách (dokonca aj na Slovensku máme jednu) a pokiaľ máte radi zeleň a výšky, tak ju nesmiete vynechať. Tree top walk je vlastne lávka, ktorá je vedená v korunách stromov v národnom parku.  Dostať sa sem nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Buď prídete autobusom na začiatok reservoáru a poriadne sa prejdete, alebo je tu možnosť prísť autobusom aj bližšie k samotnej lávke. Navštíviť ju môžete každý deň, okrem pondelku, kedy je tree top walk zatvorené.

Tree top walk – bohuziaľ sme sem prišli v pondelok, kedy bolo zatvorené 🙁

6. Najväčšia mešita v Singapure

Majsid Sultan alebo Sultan Mosque ako je tiež nazývaná je najväčšia a najdôležitejšia mešita aká sa nachádza v Singapure. Nájdete ju na Muscat road. Túto mešitu máte možnosť obdivovať nielen zvonku, ale taktiež zvnútra. Pri vstupe sa musíte vyzuť a podajú vám rúcho (ak ste žena) alebo sukňu (ak ste muž) a môžete vstúpiť dovnútra.  Uvidíte iba jednu miestnosť, ale aj tak táto návšteva stojí za to. Celkom zaujímavé bolo, že keď som išla odovzdať rúcho naspäť, tak som si ho nemohla vyzliecť cez hlavu, ale cez nohy :).

zadarmo
Ani na fotku sa nám nezmestila 🙂
zadarmo
Veľmi poskromne vyzerá zvnútra

7. Little India a China town

Tieto dve štvrte ma oslovili svojím netradičným a špecifickým vzhľadom. Keď vstúpite do Little Indie, obklopia vás obchodíky s indickými látkami a zlatom. Zostala som v nemom úžase už iba pri pohľade do výkladov. Nachádza sa tu taktiež množstvo hinduistických chrámov, ktoré môžete navštíviť, pokiaľ sa práve nerekonštruujú.  Napríklad Sri Veeramakaliamman Temple, ktorý si môžete obzrieť zvonku a aj zvnútra.

zadarmo
Little India – to sa nedá prehliadnuť
zadarmo
Predajňa látok
zadarmo
Pri pohľade na masívne zlaté šperky sa nám tajil dych 🙂
zadarmo
Zábavné farebné domčeky v Little Indii

China town je druhá štvrť, ktorá ma uchvátila ako chrámami, tak aj ľuďmi a jedlom. Rovnako ako v Little Indii, aj tu máte možnosť nahliadnuť do čínskych chrámov. Opäť vás oblečú do šatky, aby ste nemali odhalené kolená ani plecia a môžete obdivovať krásy chrámu. V chinatown je veľmi lacné jedlo a určite by som odporučila návštevu Hawker Chan. Je to prvý street-foodový stánok, ktorý bol ocenený Michelinskou hviezdou.

zadarmo
Chnina town – to si nemôžete pomýliť
zadarmo
Veľmi zaujímavé chrámy majú v tej čínskej štvrti
zadarmo
No ako pekne ma obliekli 🙂

8. Pláže na ostrove Sentosa

Sentosa je ostrov, ktorý je spojený so Singapurom mostom. Možete sa naň dostať autom, autobusom, vlakom alebo peši. Odporúčam sa prejsť, nie je to ďaleko a všade sú pohyblivé chodníky. Sentosa je známa ako zábavné centrum Singapuru, preto ak máte deti, tak sem radšej ani nechoďte :). Každá jedna atrakcia je dosť drahá, ale predsalen tu viete nájsť aj miesta, ktoré sú zadarmo. Tými miestami sú pláže na juhu ostrova. Piesok sem bol navezený až z Indonézie. Kúpanie je iba na vlastné  riziko, voda môže byť znečistená od množstva lodí smerujúcich do prístavu. Môžete sa prejsť po lanovom moste a navštíviť aj najjužnejší bod kontineálnej Ázie. Sentosa je miesto, kde viete stráviť pokojne celý deň, aj keď sa budete iba prechádzať. Sentosu sme navštívili aj my, ale o tom v ďalšom článku ;).

zadarmo
Palawan beach na Sentose
zadarmo
Pohľad na Palawan beach z vyhliadky
zadarmo
Nekecám, že je tu najjužnejší bod kontineálnej Ázie 🙂

 

 

Translate?

%d blogerom sa páči toto: