Ázia,  Bangkok,  Thajsko

Ako sme sa presúvali z Phi Phi do Bangkoku

Odchod z Phi Phi Islandu a prelet do Bangkoku

Nastal deň odchodu z ostrova Phi Phi. Mali sme kúpené lístky na loď z Phi Phi na Phuket spolu s odvozom na letisko, odkiaľ sme mali letieť do Bangkoku. Cestou do prístavu sme sa zastavili v stánku, kde sme si zjednávali ubytko. Keď nás domorodec zbadal, kýval nám, podával nám ruku a lúčil sa s nami. Pred nástupom na loď sme opäť dostali poznávacie nálepky namiesto lístkov. Keď všetci nastúpili, vyplávali sme smer Phuket. Plavba ubehla celkom rýchlo a to trvala približne hodinu a pol. Po tom ako sme vystúpili z lode nás hneď odchytil miestny, ktorý nám povedal aby sme počkali na ostatných, ktorí sa mali s nami viezť v taxíku na letisko. Tých taxíkov tam bolo veľa, každý miestny mal svoj papier s číslami a podľa toho zháňal ľudí. Čakali sme dobrú pol hodinu kým zoženie všetkých a odviedol nás k minivanu. Cesta na letisko trvala asi hodinu a viedla cez celý ostrov, takže som mala možnosť si ho pozrieť aspoň z auta. Taxikár nás všetkých vyložil na termináli 2, pretože odtiaľ lietajú vnútroštátne lety. Na tomto termináli majú skenery ešte pred vchodom do letiskovej haly. Pri mojej batožine mali problém s powerbankou, ale po tom ako som im povedala, že je to iba príručná batožina, ma pustili ďalej. Letenku sme mali cez spoločnosť Nok air, tak sme si šli vyzdvihnúť palubný lístok do okienka leteckej spoločnosti. Mali sme síce online check in, ale keďže sme si nemali ako vytlačiť palubné lístky, tak sme to museli vyriešiť na letisku. Nebol s tým absolútne žiadny problém. Let bol úplne obyčajný, nič extra sa nedá čakať od nízkonákladovky. Dostali sme balíček s vodou a nejakým snackom a po hodine a desiatich minútach sme pristávali v Bangkoku.

Doprava z letiska k hotelu

don mueang
Letisko Don Mueang

V Bangkoku sme pristáli na menšom letisku Don Mueang. Na tomto letisku pristávajú iba vnútroštátne lety. Po prejdení pasovou kontrolou a vstúpení do príletovej haly, sme sa vybrali hľadať autobus, ktorý nás mal odviesť k najbližšej stanici metra. Autobusové zastávky boli hneď pri východe z haly, takže sa nedali prehliadnuť. Hľadali sme teda autobusovú linku A1. Zastávku nebol problém nájsť, ale keďže sa tam nenachádzal žiadny cestovný poriadok a popis bol iba v tej ich „hatlanine“, tak sme absolútne netušili kedy autobus pôjde. Zbiehali sa tam ľudia, tak sme sa rozhodli, že chvíľu počkáme.

20161124_091147
Autobusy v Bangkoku 

Za pár minút autobus skutočne prišiel. Horšie bolo, že sme absolútne nevedeli, či je to ten správny a ani kde si kúpime lístok. Pani (neskôr ako sme videli predavačka lístkov) nevedela moc dobre po anglicky, nerozumela nám čo od nej chceme, ale nakoniec sme sa rukami, nohami a s pomocou mapy dozvedeli, že autobus ide k autobusovej stanici Mo Chit, kde sme potrebovali prestúpiť na metro. Zmätení sme si sadli dnu, nevediac kam vôbec ideme, kedy máme vystúpiť a koľko nás to vôbec bude stáť. Pani predavačka lístkov nakoniec prišla, zaplatili sme 30 THB na osobu a dala nám do ruky ČISTÝ BIELY(!!!!) papier, čo bol lístok. Cesta k zastávke Mo Chit trvala asi 20 minút a bola to konečná zastávka. Metro sme našli hneď, sú veľmi dobre označené, prakticky sme iba vystúpili z autobusu A1 a vliezli podchodom po podzemia.

Bangkok-MRT-BTS-map.png
Mapa MRT a BTS 

Lístky na metro sa kupujú podľa toho do akej stanice chcete ísť a od toho závisí aj cena od 16 THB do 42 THB. Dajú sa kúpiť aj viacdenné lístky, ale to sa nám neoplatilo.  Lístky vyzerajú ako malé žetóniky a treba si dávať pozor na to, aby ste ich nestratili. Pri nástupe je treba pípnuť s nimi na vstupnej bráne, pri výstupe zasa pípnuť aby vás to pustilo von.  Kúpili sme si žetóniky (u nich sa to volá Token) na stanicu Lumphini, od ktorej sme to do hotela mali iba kúsok pešo.

003_single-journey_token
Token ako lístok na metro

Ubytovanie sme mali zarezervované cez booking v hoteli Pinnacle Lumphinee Park, ktorý bol síce trošku zašitý, ale zato to bola dobrá voľba z pohľadu cena/výkon/poloha. Na recepcii sme sa zahlásili a pýtali od nás depozit 800 THB, ktorý nám bude vrátený po odchode z hotela. Depozit sa nedal zaplatiť v eurách, iba v THB, čo nás trošku mrzelo, pretože po Bangkoku sme mali odlietať domov. Keďže som ešte doma písala do hotelu (cez facebook, odpovedajú dosť promptne), že sme s Maťom na svadobnej ceste, tak nás ubytovali o 4 poschodia vyššie ako sme mali pôvodne booknutú izbu a okrem toho, sme na posteli našli klasické labuťky z uterákov a rozsypané lupene z ruží. Bolo to veľmi príjemné.  „Fejkovať“ svadobnú cestu sa vyplatí, väčšinou vám vyjdú v ústrety :).

DSC_0641
Darček k „svadobnej ceste“ 🙂
don mueang
Výhľad z okna izby

Translate?

%d blogerom sa páči toto: