Cestovanie,  Gili ostrovy,  Indonézia,  Recenzie,  Ubytovanie

Balengku homestay na ostrove Gili Air

Gili Air je ostrov, ktorý sa považuje za zlatú strednú cestu medzi „párty“ Gili Trawangan a „honeymoon“ Gili Meno.

Lokalita

balengku homestay

Balengku homestay sa nachádza na severovýchodnej strane ostrova. Keďže Gili Air nie je veľký ostrov, tak dopravu do ubytovania pokojne zvládnete peši. Prechádzka vám zaberie asi 15 minút. Pokiaľ máte veľkú batožinu, alebo sa vám nechce chodiť, v prístave si vezmite miestny taxík v podobe vozu ťahaného malým koníkom. Ubytovanie sa nenachádza priamo pri pláži, ale po pár minútach chôdze už môžete pohodlne ležať na uteráku. Jediný problém, ktorý som badala bola mešita na ostrove. Každé ráno o 4:00 sa po celom ostrove rozliehalo zvolávanie na modlitbu. Asi je ale úplne jedno, kde bývate, počuť to budete tak či tak.

Balengku homestay
Konský taxík

Vybavenie bungalowov

Ubytovaní budete v samostatných bungalowoch, ktoré sú vybavené klimatizáciou, chladničkou, manželskou posteľou a skriňou. Kúpeľňa je pod strieškou vonku, spolu s WC. Každý bungalow má terasu so sedením a šnúrami, kde sa dá sušiť prádlo. Samozrejmosťou je wifi pripojenie.

Balengku homestay
Bungalow je celkom maličký, veľmi sa zvnútra nedal odfotiť

Raňajky

Raňajky sme mali v cene. Objednávali sa vždy ráno a na výber bolo z niekoľkých možností: miešané vajíčka, palacinky, banánové palacinky, toasty s maslom a džemom, vajíčkové toasty, omeleta. K tomu bola na výber Nescafé káva, káva kopi alebo čaj. Dostali sme aj na výber z čerstvých džúsov. Celá príprava raňajok trvala asi 15 minút a následne nám ich priniesli na terasku pred náš bungalow.

balengku homestay
Príklad raňajok – banánová palacinka a omeleta s toastom

Ďalšie vychytávky ubytovania

Príjemný bonus ubytovania je bazén. Voda v ňom je slaná a nachádza sa tu aj bar a lehátka. Homestay poskytuje aj požičanie bicyklov. Cenu bohužiaľ neviem, keďže sme túto službu nevyužili. Pokiaľ máte na bookingu genius konto, cez ktoré ste si ubytovanie objednali, dostanete welcome drink v podobe čerstvého pomarančového džúsu.

Balengku homestay
Bazénik bol super
Balengku homestay
Welcome drinks

Celkové zhodnotenie

Môj pocit z tohto homestay bol veľmi príjemný. Ľudia boli veľmi milí a nápomocní. Osobne mi moc nevadilo, že sa nenachádza priamo pri pláži a tak ďaleko od prístavu. V blízkosti boli reštiky a bary, kde ste vedeli byť do 5tich minút a rovnako aj na pláži. Z bezpečnosti bungalowu som najskôr mala trošku obavy, pretože človek by sa trošku silnejšie oprel o dvere a rozletia sa. Nenachádzal sa tam ani trezor. Ale nemali sme jediný problém, takže moje obavy boli zbytočné.

Balengku homestay
Bongalowík zvonku

Cena 

A to najdôležitejšie, čo určite každého zaujíma najviac. Cena za bungalow bola 265 500 IDR/ 16,60 € za izbu za noc pri objednávaní cez Booking.com.

Mám pre vás zľavy na prvé ubytovanie!

Translate?

%d blogerom sa páči toto: