Afrika,  Cestovanie,  Maurícius

Blue Bay a juhovýchodná strana ostrova

Posledné štyri dni sme sa rozhodli stráviť v Blue Bay na juhovýchode ostrova. Podľa mnohých cestovateľských blogov a článkov je označovaná za najkrajšiu pláž na ostrove. 100 ľudí, 100 chutí. Ja ju za najkrajšiu rozhodne nepovažujem, čo však neznamená že nemá dovolenkárovi čo ponúknuť.

Na Blue Bay odporúčam stráviť poslednú noc pred odletom. Nachádza sa totiž asi 15 minút autobusom od letiska. Ak nemáte požičané auto, tak to tu budete mať zložitejšie. Na Blue Bay nie je totižto ani obchod s potravinami. Nachádza sa tu jedna „reštika“, ktorá má ako tak normálne ceny, dve ďalšie s príjemnou teráskou, jeden bufet a niekoľko stánkov so zmrzlinou. Je tu jedna požičovňa áut, kde skúter stál 800 MUR/20€/deň (čo bola mimochodom vo Flicu cena za auto). Ale poďme poporiadku.

Doprava do Blue Bay z Trou aux Biches

V Trou aux Biches sme nasadli do autobusu, ktorý nás zviezol do Port Louis, kde sme museli prestúpiť na iný. V Port Louis je dokonca potrebné zmeniť stanicu. Prišli sme na Immigration square a autobus do Mahebourgu odchádzal z Victorie. Našťastie medzi týmito dvomi staniciami jazdí shuttle bus za 12 MUR/0,3 €. Stačí sa spýtať hocikoho na stanici, ukážu vám, kde sa ten autobus nachádza. Na Victorii sme nastúpili do „expresu“, ktorý nás zviezol do Mahebourgu, mestečka neďaleko Blue Bay. V Mahebourgu už bolo iba potrebné prestúpiť do posledného autobusu, smerujúceho na Blue Bay. Keďže bola neďeľa, autobus bol natrepaný až po strechu. Všetci domáci totiž utekali na pláž.

blue bay

Mahebourg

Do Mahebourgu sme sa vybrali tak povediac z nutnosti. Boli sme hladní, v Blue Bay bolo všetko zatvorené a najbližší obchod bol práve tam :). Odporúčam sa ísť pozrieť do tohto mestečka v pondelok. Vtedy sa tu konajú trhy, kde majú excelentné jedlo a ešte excelentnejšie domáce limonády. Bolo to tak skvelé, že sme to nestihli ani vyfotiť :). Okrem toho tu za pár drobných nakúpite ovocie, zeleninu a koreniny.

blue bay
Krátko po búrke
Blue bay
Maličký ostrovček, ktorý bol vidieť z Mahebourgu
Blue bay
Mahebourg
blue bay
Nie, búrka úplne neodišla
blue bay
Aj maličkú kapličku sme videli 😉
blue bay
National museum of Mahebourg

Blue Bay Beach

Na Blue Bay sme sa po pravde štyri dni celkom nudili a ani počasie na nás nebolo veľmi milé. Takmer každý deň nám pršalo. A čo sa teda dá robiť okrem vylihovania na pláži?

Krásne východy slnka

Keď si ráno privstanete, budete svedkami krásneho východu slnka. Naozaj to stojí za to, dajte si ale pozor na túlavých psov. Keď je ich viac pokope, sú odvážnejší a môžu na vás aj zaútočiť.

blue bay
Východ slnka nad Blue Bay
blue bay
Pozor na nich, keď sú vo svorke

„Chytanie“ lietadiel

Keďže je Blue Bay fakt maličký kúsok od letiska, celkom často budete svedkami štartu lietadiel. My sme ich vyslovene stopovali. Pozreli si letový poriadok na internete a čakali na odlet :).

blue bay
Chytáme lietadlá

Photoshooting

Výborné miesto na urobenie si zopár pekných plážových záberov.

blue bay

blue bay

blue bay

Výlety

Na Blue Bay sa nemusíte iba nudiť. Záleží, koľko peňazí ste ochotní zaplatiť. Môžete si požičať kayak a preskúmať okolie (cena sa ale šplhá na 800 MUR/20 €/hodinu), zaplatiť si výlet katamaránom na krásny ostrov Ile du Cerf. Celodenný výlet na rezortový ostrov Ilot Des Deux Cocos tiež nemusí byť na zahodenie. Zaujímavý môže byť výlet na Ilé aux Aigrettes, kde nájdete rastliny a živočíchy, ktoré sa nikde inde nevyskytujú. Môžete si kúpiť aj výlet s Glass Bottom Boat ku koralovému útesu do Blue Marine Park. Pokiaľ ste dobrí plavci, tak do tohto „parku“ určite aj došnorchlujete.

blue bay
Blue Bay Marine park
blue bay
Boli pripravení na šnorchling 🙂
blue bay
Cukrová trstina bola takmer všade

Pointe d´Esny

Neďaleko Blue Bay Beach sa nachádza ďalšia pláž s bielym pieskom. Dostanete sa k nej po asi 20-tich minútach chôdze. K pláži vedie iba jedna úzka cestička, ale je dobre označená, takže ju nemôžete minúť. Táto pláž je obľúbená kitesurfermi. Keď sme tam zavítali, bolo ich tam neúrekom. My sme si na tejto plážičke dali ďalší photoshooting 🙂 (ale neboli sme jediní). Pri tejto pláži sú samé rezorty.

Blue bay
Rezort na Pointe d´Esny
Blue bay
Tento krásavec mal pána 🙂
blue bay
Photoshooting nr.2
blue bay
Photoshooting nr.2 🙂

Nápady na výlety

Pokiaľ máte k dispozícií auto, určite sa nenechajte limitovať iba týmito dvomi plážami. My sme mali na pláne si tiež pozrieť okolité veci, ale daždivé počasie nás odradilo od prenájmu skútra. Na pláne sme mali Pont Naturel, čo je prírodný vulkanický most. Ďalšie miesta sú napríklad pamätník Dutch first landing, alebo GRSE waterfall, aj keď ten je už dosť ďaleko.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: