Belgicko,  Bruggy a Oostende,  Cestovanie,  Európa

Romantické Bruggy a prímorské mestečko Oostende

Druhý deň nášho predĺženého víkendu v Belgicku sme sa rozhodli venovať presláveným Bruggám a nečakane aj prímorskému mestečku Oostende. Bruggy sa nazývajú aj Benátkami severu, pretože toto mesto je popretkávané kanálmi. Takýto kanálový systém nemá žiadne iné mesto. 

AKO DO BRÚGG?

Do Brúgg sme vyrážali z Gentu, ktorý je od nich vzdialený iba 50 km. Voľba dopravného prostriedku bola teda jasná – vlak. Vlakovú stanicu Sint Pieters sme mali za rohom. Lístok na vlak sme si kupovali priamo na stanici z automatu. V Belgicku sa oplatí cestovať vlakom cez víkend, kedy je na spiatočný lístok 50% zľava. Nemusíte sa vracať v ten istý deň, ale je potrebné aby ste sa naspať vrátili ten istý víkend. Cena spiatočného lístka je cez víkend 7,80 €. Ceny aj trasy si môžete vyhľadať aj skontrolovať na stránkach Belgian rail.

PREČO SÚ BRUGGY TAKÉ OBĽÚBENÉ?

Bruggy sú veľmi obľúbené mesto a od veľa ľudí môžete počuť, že je to najkrajšie belgické mesto. Osobne si myslím, že záleží od vkusu. Mňa neočarilo a za krajší pokladám Gent. Nevravím, že Bruggy nie sú pekné, to by som si nedovolila, iba nie sú pre mňa také očarujúce, ako ich mnohí vykresľujú. Určite sa oplatí ich navštíviť a tráviť tam aspoň pol dňa a pozrieť sa na to, čo ponúkajú a možno vás očaria viac ako mňa.

Bruggy sú popretkávané kanálmi, a preto najlepšia možnosť ako ich spoznať je Boat tour. Za túto plavbu zaplatíte 8 €. Pokiaľ sa nechcete plaviť, tak historické centrum Brúg pohodlne prejdete pešo. Pokiaľ by ste chceli využívať hromadnú dopravu, tak pre Flámske mestá platí ten istý lístok. Znamená to, že ak si kúpite celodenný lístok, tak ho môžete využívať v MHD v Gente, Brugách aj v Oostende.

Bruggy vám priblížim iba vo fotkách, pretože sme si budovy a pamiatky obzreli iba zvonku.

Bruggy
Sashuis – kamenný domček
Bruggy
Skoro ako Benátky

Bruggy
Krásna promenáda

Bruggy

Bruggy
Stratení niekde v uličkách 🙂
Bruggy
Hlvné námestie v Bruggách
Bruggy
Belgická čokoláda nesmie chýbať
Bruggy
Pivo Kwak – typické belgické pivo

Bruggy

Bruggy
Ezelpoort – portál, ktorý slúžil v stredoveku ako vstup do mesta
Bruggy
Minnewaterpark

 

Bruggy
Najlepšie pivo aké som kedy pila 🙂

OOSTENDE

Bruggy

Oostende je mestečko, kde si môžete užiť troška piesku a mora. Prišli sme sem vlakom z Brúg. Opäť sme využili víkendový vlakový lístok, ktorý nás tentokrát stál 5,4 €. Cesta trvala iba 15 minút. Vlak by nás vyšiel lacnejšie keby si kúpime lístok z Gentu priamo do Oostende. My sme ale dopredu nevedeli, či tam vôbec stihneme ísť.

V Oostende nie je veľa zaujímavých miest, preto ho máte pohodlne za pol dňa prejdené.

Zeilschip Mercator

Kúsok od vlakovej stanice sa nachádza prístav, v ktorom nájdete zaparkovanú túto majestátnu loď. Mercator je dnes plávajúce múzeum a navštíviť ho môže každý. Kedysi to bola cvičná loď belgického obchodného námorníctva. Vstupné na túto loď činí 5 €.

Bruggy

Japanese garden

Ďalším veľmi príjemným lákadlom je japonská záhrada. Kto by nevedel čo je to japonská záhrada, tak to troška vysvetlím. Japonská záhrada je určitý typ okrasnej záhrady. Charakteristické pre ňu je maximálne využitie priestoru a snaha o rešpektovanie prírody. Typickou súčasťou japonskej záhrady sú bonsaje.  Záhrada je prístupná zdarma.

Bruggy

Bruggy
Jazierko v japonskej záhrade

Brugy

Bruggy
Mali aj pidi vodopádik

Pláž

A konečne sa dostávame k dôvodu, pre ktorý sme sa do Oostende rozhodli ísť. Je to trošku klišé, ale chceli sme vidieť more aj niekde inde ako v typicky turistickej oblasti, kam sa chodí kvôli kúpaniu sa. V čase našej návštevy (koniec apríla) bolo celkom veterno a more bolo ľadové 🙂

Bruggy
Maťovi zima nebola
Bruggy
Promenáda pri pláži

Oostende určite stojí za návštevu, ale pokiaľ ho vynecháte, tak o až tak veľa neprídete.

komentáre 2

    • Macka

      Mne sa z belgickych miest (Brugy, Oostende, Gent a Brusel) najviac pacilo v Gente. Mozno podvedome vsetko porovnavam s Prahou a Gent mi ju dost pripominal :). A v tej katedrale sme aj my boli, ale bola akurat omsa, tak skoro kazdeho otacali uz vo dverach :P. Kazde mesto ma ale cosi do seba 😉

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: