Cestovanie,  Európa,  Malta

Comino – ostrov Modrej lagúny

Na ostrovček Comino väčšina ľudí chodí iba kvôli známej Modrej lagúne. My sme si ho prezreli celý nakoľko sme naň absolvovali celodenný výlet.

Ako prebiehal tento výlet?

V Melliehe sme si kúpili lístky na jednodňový výlet za 15 €. O 10:00 sme vyrazili výletnou loďou za krásami Comina. Už len samotná cesta bola celkom zážitok. Plavili sme sa okolo mnohých skalných útvarov, kapitán nám zastavoval v niekoľkých jaskyniach, kde sme mohli vidieť kryštálovo čistú vodu, ale aj množstvo odpadkov.

Comino
Takéto výhľady nám ponúkal výlet loďou
Comino
Jaskyňka
Comino
Aj takýto bordel tam plával
Comino
Ale nádherná kryštálová voda
Comino
Ďalší komplex jaskýň

Prvou zastávkou bol ostrov Gozo. Naša lodička totiž vzala dva rôzne výlety. Výlet na Gozo a Comino a výlet iba na Comino. Na Goze niekoľko ľudí vystúpilo a ostatní sa pobrali na Comino.

Pokiaľ by ste mali záujem o výlet na Gozo a Comino, tak táto kombinácia stojí myslím, že 20 € (neviem to dohľadať a ceny na nete sú omnoho vyššie ako priamo na mieste). Možnosťou je prikúpenie si Sightseeing busu, ktorý vás dopraví naspäť do prístavu tak, aby ste stihli loď nazad. Strávite 3 hodiny na Goze, potom vás na 2 hodiny odvezú na Comino, kde sa môžete kúpať v Modrej lagúne.

Čo uvidím na Comine?

Blue Lagoon

Najväčším lákadlom je samozrejme Blue Lagoon, v ktorej sa môžete vykúpať. Voda je naozaj nádherná, priezračná a neskutočne modrá. Musím ale povedať, že taký masový turizmus som videla asi iba na Maya Bay v Thajsku. Pre mňa je toto niečo otrasné. Hlava na hlave, ľudia povyštverávaní po skalách ako kamzíky. Každú chvíľu tam nejaká loďka vysype dav turistov. No pre mňa toto teda nebolo nič moc. Voda ale nádherná priezračná, pre mňa v júni priveľmi studená.

Malta
Pekrásna voda v Modrej Lagúne
Malta
Áno, je proste nádherná, kým sa nepozriete na druhú stranu
Malta
A toto je na druhej strane

Crystal Bay

Druhou možnosťou ako sa okúpať na Comine je Crystal bay. V tejto zátoke kotvia lode, pretože peši sa do nej dostanete celkom obtiažne. Je potrebné zísť po niekoľkých skalách a následne buď skočiť alebo zliezť po rebríku. Zo zátoky sa ale horšie chodí z vody von. Je potrebné sa zachytiť lana, prešplhať sa po útese, a potom vyliezť po rebríku. My sme sa tu teda rozhodne nekúpali.

Comino
V skutočnosti to vyzeralo lepšie ako na fotke 🙂
Comino
Tam pod Maťom je Crystal bay
Comino
Crystal bay

Vyhliadka

Ďalšou možnosťou ako na Comine stráviť čas, je vybrať sa do starobylej pevnosti, z ktorej strechy krásne uvidíte okolie. Výstup na túto vežu je zadarmo, ale vraj nieje otvorená stále. Aj samotná cesta k pevnosti však stojí za to, uvidíte množstvo rôzne tvarovaných skalnatých útvarov a krásne modré more.

Comino
Vstupujeme do pevnosti
Comino
Krásny výhľad
Comino
Pevnosť z diaľky

Na Comine nie je veľa tieňa, preto sa pripravte na to, že slnko bude páliť a vy sa nebudete mať kam schovať. Taktiež možností občerstvenia nie je veľa, len pár búdok a karavanov. Na Comine sme strávili 5 hodín a musím povedať, že to bolo viac než dosť. Výlet to bol určite pekný, len ja takýto masový turizmus nemusím.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: