Ázia,  Cestovanie,  Da Nang,  Vietnam

Da Nang – mesto, ktoré ponúka viac ako iba dračí most

Da Nang bolo druhé mesto, ktoré sme vo Vietname navštívili. Od Hoi An je vzdialený cca 30 km a už na prvý pohľad je vidieť, že je to diametrálne odlišné miesto. Hoi An je mestečko, ktoré dýcha históriou, Da Nang je moderné mesto, kde môžete zažiť aj nevšedné veci.

Capsule Hotel Da Nang

Jednou z takýchto nevšedných vecí bola pre nás noc v kapsulovom hoteli. Takéto miesto som si chcela už dávno vyskúšať. Prečo teda nie vo Vietname, kde za noc v kapsule zaplatíte 6 €(s raňajkami v cene). Ide v podstate o hostel, kde v jednej miestnosti spíte s ďalšími 11-timi ľuďmi. Trik je v tom, že spíte vo vlastnej uzamykateľnej kapsuli, čiže máte svoje súkromie.

co vidiet v da nangu
Interiér kapsuly

Keď sme s Maťom dorazili na recepciu hotela, recepčnú sme veľmi pobavili tým, že zostávame v kapsuli. Asi to veľa párov nevyužíva. Zviezli sme sa výťahom na tretie poschodie. Na chodbe sme mali skrinky, kde sme si mohli odložiť veci. Na jednej strane chodby bol vstup do „spálne“ na druhej strane vstup do kúpelne. Všetko sa otváralo na RFID kartu – skrinka, dvere do spálne aj vaša kapsula. Kapsula bola vybavená všetkým potrebným – svetlom, zásuvkami, klimatizáciou, televízorom, sejfom, dokonca aj stolíkom. Bol to super zážitok, jediným negatívom bol neskutočne tvrdý matrac.

co vidiet v da nangu
Na prespatie je to ideálne
co vidiet v da nangu
Kapsulová miestnosť

Dragon Bridge

Veľa ľudí určite pozná tento unikátny most v tvare draka. Dračí most je krásna stavba, ktorá v noci svieti. Odporúčam sa v Da Nangu zastaviť cez víkend pretože v sobotu a v nedeľu presne o 21:00 most chŕli vodu a oheň. Nie je dobré vtedy stáť priamo pod hlavu draka, budete ofŕkaní od vody a následne vám bude veľmi teplo kvôli ohňu. My sme si túto show vychutnávali pri pohári šťavy z cukrovej trstiny v neďalekom street foodovom stánku.

co vidiet v da nangu
Dragon bridge chŕliaci oheň
co vidiet v da nangu
Dragon bridge chŕliaci vodu

Chua Linh Pagoda

Najväčšia pagoda, ktorá sa nachádza v okolí mesta Da Nang je domovom najväčšej sochy Buddhu vo Vietname – Lady Buddha. Lady Buddha je, ako už samotný názov napovedá, socha ženského Buddhu, vysoká 67 metrov. Celý komplex je veľmi pekný a rozhodne odporúčam ísť sa sem pozrieť. A ako bonus – je prístupný zadarmo. Tento chrámový komplex sa nachádza na najvyššom bode Da Nangu a Lady Buddhu je vidieť takmer z každého miesta tohto mesta.

co vidiet v da nangu
Vstupná brána do Chua Linh pagody
co vidiet v da nangu
Drak pred pagodou
co vidiet v da nangu
Chua Linh pagoda

co vidiet v da nangu

co vidiet v da nangu
Lady Buddha aj bežný Budhha

co vidiet v da nangu

Marble Mountaines

Mramorové hory sa nachádzajú cca 10 km od centra Da Nangu. Pokiaľ sem prídete na skútri, tak čakajte, že vás neďaleko vstupu budú volať miestni obchodnící, aby ste si u nich odparkovali skúter. Postrážia vám ho zadarmo aj vtedy, ak si u nich nič nekúpite. Vstupné stojí 40 000 VND/1,5 € a hneď vám ponúknu aj mapu. Tá nie je zadarmo, ale stojí 10 000VND/0,4 €. Pokiaľ by ste sa chceli odviesť výťahom, zaplatíte ďalších 15 000 VND/0,6 €.

Mramorové hory predstavujú päť elementov – voda, drevo, oheň, zem a kov. Najväčšia je vodná hora, na ktorú sa dá aj vyliezť a mať tak pekný výhľad na mesto a na oceán. V jednotlivých horách sú malé chrámiky. Osobne ma mramorové hory veľmi nezaujali, keď ich vynecháte, o nič veľkého neprídete.

co vidiet v da nangu
Mramorové hory
co vidiet v da nangu
Mramorové hory
co vidiet v da nangu
Pohľad z hôr
co vidiet v da nangu
V chráme v mramorových horách
co vidiet v da nangu
V chráme mramorových horách

Hai Van Pass

Milovníkom Top Gearu nemusím tento priesmyk predstavovať. Pre ostatných vysvetlím. Je to asi 21 km dlhý úsek cesty medzi Da Nangom a Hue. Podľa mnohých je to najkrajšia vyhliadková trasa vo Vietname. Hai Van Pass sme si aj my vyskúšali na skútri. Prešli sme z neho iba časť, ale musím povedať, že ponúka naozaj krásne výhľady. Každý hotel alebo hostel ponúka výlet motorkou po Hai Van Pass a dokonca sme aj jednu takúto skupinu výletníkov stretli. Pokiaľ chcete zažiť tieto výhľady, nie je potrebné si platiť za tour, bez problémov to zvládnete aj sami napríklad s google mapami.

co vidiet v da nangu
Prvý úsek Hai Van Passu s krásnym výhľadom
co vidiet v da nangu
Hai Van Pass ponúka krásne výhľady
co vidiet v da nangu
Hai Van Pass

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: