drážďany
Drážďany,  Európa,  Nemecko

Drážďany vo fotkách

Pri návšteve Drážďan sme sa rozhodli nenavštíviť ani jedno múzeum, nakoľko ja nie som milovník múzeí a nudia ma. Prešli sme sa teda iba po námestiach a pozreli sme si mesto „zvonku“. Jedna fotka povie viac ako tisíc slov 🙂

cof
Pozlátená socha Augusta Silného v nadživotnej veľkosti v časti Neustadt

Katedrála najsvätejšej trojice

Je to rímskokatolícka katedrála Drážďanskej diecézy. Postaviť ju dal kurfist Friedrich August II ako chrám pre potreby rímskokatolíckej komunity. Katedrála je postavená v štýle neskorého baroka.

dav
Katedrála najsvätejšej trojice

Semperoper 

Operná scéna Saskej štátnej opery. Nachádza sa na Divadelnom námestí (Theaterplatz) a nesie názov podľa svojho architekta Gottfrieda Sempera.

IMG_20170624_153224.jpg
Socha kráľa Johanna Denkmala pred štátnou operou
IMG_20170624_153308.jpg
Semperoper – operná scéna Saskej štátnej opery v Drážďanoch

Rezidenský zámok

Rezidenčný zámok je miestom vzniku Štátnych umeleckých zbierok. Počas druhej svetovej vojny bol po bombardovaní zničený a bol znovu opravený do súčasnej podoby. Nachádza sa tu aj historická zbrojnica, Zelená klenba, reštaurovaný Audienčný sál.

IMG_20170624_153349.jpg
Rezidenský zámok  nachádzajúci sa v srdci Drážďan
dav
Aj slečnu hrajúcu na piáno sme stretli pred vstupom do Zwingeru

 

Zwinger

Komplex barokových budov, nachádzajúci sa v srdci saského mesta Drážďany, doplnený prekrásnou záhradou. Vo vnútri sa nachádza zbierka porcelánu a Matematicko – fyzikálny salón.V priľahlej galerinej budove sa nachádza Obrazárna Starí majstri.

IMG_20170624_155933.jpg
Vrchný súd v Drážďanoch

 

IMG_20170624_160534.jpg
Pri mozaikovej stene sme stretli aj svadbu 🙂

Albertinum

Táto budova sa zameriava na prezentáciu umenia od romantizmu až do súčasnosti. Návštevníkom ponúka okrem starších umeleckých diel aj diela novšie.

sdr
Priečelie Albertina

Prager strasse

Prager strasse je spojovacia ulica centra Drážďan s autobusovou stanicou. Je obľúbená medzi turistami hlavne kvoli tomu, že sa tu nachádza mnoho obchodov vrátane známeho Primarku.

dav
Prager strasse
IMG_20170624_211647.jpg
Nákupom v Primarku sme neodolali 🙂

Translate?

%d blogerom sa páči toto: