Ázia,  Cestovanie,  Da Nang,  Vietnam

Golden Bridge – skutočne stojí za návštevu?

Túto nedávno sprístupnenú vietnamskú atrakciu ste určite mnohí zaregistrovali. Most, ktorý podopierajú dve majestátne ruky sa týči na vrchole hory Ba Na Hills. Keď sme s Maťom kupovali letenky do Vietnamu, Golden Bridge bolo miesto, ktoré som bezpodmienečne chcela navštíviť. Prispôsobili sme teda tomu aj náš itinerár.

Kde sa nachádza Golden Bridge

Golden Bridge nájdete cca 30 km od mesta Da Nang. Nachádza sa na vrchu Ba Na Hills a je súčasťou zábavného centra Sunworld. My sme sa vybrali na Golden Bridge na skútri a cesta z Da Nangu na parkovisko trvala asi 40 minút. Vedie sem nová trojprúdovka, ktorá bola v čase našej cesty takmer prázdna a miestami sme leteli 80-kou. Maťova prilba nevydržala odpor vzduchu a počas cesty mu z hlavy odletela 🙂 Ešte šťastie, že za nami nikto nešiel, inak by ľahko prišiel k úrazu.

Na parkovisku sme odparkovali skúter a zamierili sme k stánku na vstupenky. V tomto zábavnom centre to majú vyriešené tak, že si kúpite lístok na kabínovú lanovku, ktorá vás vyvezie hneď ku Golden Bridge. Následne sa môžete voľne pohybovať po zábavnom parku. V cene vstupenky je aj parking. Navyše platíte iba za jedlo, pitie, múzeum voskových figurín a nejaké ďalšie špeciality. Cena lístku na lanovku bola 700 000 VDN/27 €. Kúpiť si ho môžete aj online a predísť tak radám pri pokladni. Ak budete kupovať lístok cez internet, vyberajte „Cable car ticket online„.

golden bridge
Najdlhšia kabínková lanovka na svete
golden bridge
Stanica Marseille a začiatok celého dobrodružstva

Kedy ísť na Golden Bridge?

Asi nikoho neprekvapím, keď poviem, že najlepší čas na návštevu tohto turistami obľúbeného mosta je skoro ráno. My sme na radu iných blogových článkov mali na pláne prísť o 7:00, kedy vyráža prvá lanovka. Bohužiaľ zvíťazili hotelové raňajky a skúter sme parkovali pod Ba Na Hills o 7:45. Takto skoro ráno tam už bolo zopár ľudí, ale stále bolo možné si urobiť pomerne peknú fotku. Okolo takej 13:00 by ste sa cez most už nedostali na jeho druhú stranu.

golden bridge
Celkom sa to dá,nie?
golden bridge
Takto vyzeral Golden Bridge ráno o pol 9
golden bridge
A Golden Bridge okolo obeda

Čo sa ešte nachádza v Sunworlde?

Sunworld je zábavný park, kde nájdete takmer všetko o čom ázijsky turista sníva – vínnu pivnicu s ochutnávkami vín, alpskú dedinku, francúzske mestečko so stredovekým hradom, či antickú záhradu alebo obrovskú sochu Buddhu. Ďalej sú tu krásne kvetinové záhrady, múzeum voskových figurín, alebo zábavné centrum s hrami a kolotočmi. Okrem toho v Sunworlde je aj hotel a množstvo reštaurácií. Celý zábavný park je sústredený na troch „ostrovoch“ medzi ktorými premávajú kabínkové lanovky, ktorými sa môžete ľubovoľne prepravovať. Centrum sa stále rozširuje a dostavuje, až človek žasne, kde sa na to v tejto relatívne chudobnej krajine berú peniaze.

golden bridge
V kvetinovej záhrade boli aj živé motýle 🙂
golden bridge
Minitúra vínnej pivničky
golden bridge
A herňa 🙂
golden bridge
Aj program sme videli

Stojí to za to vstupné?

Za mňa s Maťom môžem povedať, že nám to za to vstupné rozhodne stálo. Sunworld je na míle vzdialený od toho, kvôli čomu sa do Vietnamu bežne chodí. Nazvala by som to taký vietnamský Disneyland. My sme sa ale rozhodne poriadne zabavili a strávili v ňom takmer celý deň. Pozor ale na slniečko. Okolo obeda začína už poriadne páliť, aj keď teplota je vďaka nadmorskej výške príjemnejšia ako v Da Nangu.golden bridge

Rozostavaný pravdepodobne hotel

golden bridge
Ešte bez davu
golden bridge
Socha Buddhu musí byť

Translate?

%d blogerom sa páči toto: