Arizona,  Cestovanie,  USA

Grandiózny Grand Canyon

Grand Canyon je jedným z najobľúbenejších miest amerických, ale aj zahraničných turistov. Ponúka nádherné výhľady do kaňonu a zázemie pre turistov. Bolo to poznať aj pri našej návšteve. Po navštívení Utahských mighty five, sme zostali tak povediac v šoku z množstva ľudí, ktoré sa tu nachádzalo. Pokiaľ sa nechcete púšťať do žiadnych náročných trekov, Grand Canyon je na to ideálny. Najnavštevovanejšia trasa – Rim Trail vedie totiž po okraji kaňona.

co vidiet v grand canyone

Grand Canyon sa delí na South Rim, North Rim a Grand Canyon West, kde nájdete známy presklený most Skywalk. Do South Rim a North Rim platí kartička America the Beautiful. Vstupné do Grand Canyon West si musíte kúpiť zvlášť. Najviac navštevovaný je South Rim, ktorý sme si vybrali aj my. North Rim je každoročne otvorený od 15 mája do 15 októbra, takže sme nemali veľmi na výber.

co vidiet v grand canyone

Pohyb po Grand kaňone

Po Grand Canyone sa čiastočne môžete pohybovať vlastným autom. Nie všetky cesty sú však dostupné pre vozidlá návštevníkov. My sme si odparkovali auto pri Visitor centre a na preskúmanie parku sme zvolili shuttle bus. Najskôr sme sa vybrali na „Hermits Rest„, ktorá je konečnou zastávkou červenej linky. Postupne sme sa pešo presúvli po Rim Trail k ďalším vyhliadkam. Keď sa nám nechcelo kráčať, nasadli sme na najbližší shuttle bus a zviesli sa kúsok ďalej. Aj pre toto je Grand Canyon taký obľúbený. Po všetkých vyhliadkach vás vozí autobus a vy nemusíte veľa kráčať. Pre mňa bolo toto zistenie skôr sklamaním.

co vidiet v grand canyone

Keď sme peskúmali všetky vyhliadky na červenej trase shuttle busu, autom sme sa presunuli k visitor centru na druhej strane parku. Tam sme sa zastavili na Mother Point, ktorý je hneď pri zastávke oranžovej linky shuttle busov. Nastúpili sme na autobus a zviezli sa na zastávku South Kaibab Trailhead, kde sme chceli ísť na trek po South Kaibab Trail, na ktorom sa schádza na dno kaňonu ku Colorado River. V pláne sme mali zdolať iba 5 km časť treku a to „South Kaibab to Cedar Ringe“. Keďže sme prišli dosť neskoro a báli sme sa, že by sme sa za svetla nestihli vrátiť, tak sme zliezli iba asi 2 km. Tento trail sa označuje za veľmi náročný a odporúča sa naňho vyčleniť celý deň. Keďže schádzate na dno, tak cesta je veľmi strmá, čo dolu ide dobre, ale uvedomte si, že to bude potreba vyliezť nazad. Na traile nie je žiadna voda, ani WC, treba na to myslieť.

co vidiet v grand canyone
Títo krásavci boli priamo na zastávke
co vidiet v grand canyone
Po South Kaibab Trail
co vidiet v grand canyone
Pohľad na South Kaibab Trail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grand Canyon ponúka nádherné výhľady aj z vyhliadkových miest. Tu vidíte aký grandiózny je. Určite sa aspoň kúsok prejdite po Rim Trail. Pokiaľ chcete niečo náročnejšie, zvoľte jeden z denných hikov. Majte na pamäti, že všetky sú extrémne nárčné a strmé. V Grand Canyone nie sú jednoduché hiky a mnohé z nich sa neodporúča zvládať za jeden deň.

co vidiet v grand canyone
Západ slnka v Grand Canyone

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: