Ázia,  Cestovanie,  Nha Trang,  Vietnam

Výlet na súkromný ostrov Hon Noi

Jedným z dôvodov, pre ktorý sme sa rozhodli navštíviť Nha Trang bol oddych pri mori. Chceli sme sa pozrieť aj na ostrovy v okolí tohto mesta, no po prečítaní niekoľkých recenzií a blogov sme to zavrhli. Pri browsovaní internetom som objavila článok o výlete na súkromný ostrov Noi Island. Zlákal nás malou plážičkou, ktorú obmýval z oboch strán oceán.

Ako sa na tento ostrov dostať?

Pokiaľ chcete ísť na tento ostrov, máte iba jedinú možnosť – kúpiť si tour od cestovky Sanest Tourist. Ostrov je totiž v súkromnom vlastníctve firmy Sanest. Zajednanie výletu bolo trošku obtiažne. Prišli sme do kancelárie tejto cestovky, že si objednáme výlet na nasledujúci deň. Nikto z personálu ale nevedel anglicky a vlastne nám ani nijak nevedel pomôcť. Pani nám rukami, nohami poradila, aby sme sa vrátili poobede do ich druhej kancelárie, že tam bude anglicky hovoriaci sprievodca a s ním sa dohodneme. Urobili sme ako poradila a na druhý pokus sa nám už podarilo kúpiť si výlet. Cena za tento výletík bola 490 000 VND/19 € a zahrňovala raňajky, cestu loďou, obed a vodu. Ich webstránku nájdete tu, ale veľmi im nefunguje.

Ako prebieha celý výlet?

Výlet začína o 7:30 v prístave Nha Trang port, doprava do prístavu nie je zahrnutá v cene. My sme prišli na skútri, ktorý sme odparkovali hneď pred bránou u jednej domácej na dvore (samozrejme za malý poplatok). Keď sme totiž chceli skúter odparkovať priamo v prístave, medzi ostatné skútre, vrhol sa na nás domáci, že tam parkovať nemôžeme a máme ísť zaparkovať na platený parking. Už nás to ani neprekvapovalo, pretože takto to funguje v celom Vietname. Tam, kde parkujú všetci, vy ako turista parkovať nemôžete, lebo na vás potrebujú zarobiť.

O pol 8 sme nastúpili na loď, kde nám sprievodca robil výklad. Bohužiaľ sme mu nerozumeli ani slovo, lebo celý výklad bol vo Vietnamčine. Bolo s nami totiž asi 11 Vietnamcov a 3 Rusi (ktorí tiež nič nerozumeli). A to som sa pri kupovaní vyslovene pýtala, či bude anglicky hovoriaci sprievodca.

ako sa dostat na noi island
Túto skalu má firma Sanest ako logo

Hon Ngoai

Ako prvú zastávku sme mali ostrov Ngoai, na ktorom žijú salangány (originálny názov „salanganes“, google preložil ako „salangána“). Nahliadli sme do malej otvorenej jaskyne, v ktorej tieto vtáky žijú. Sprievodca nám dal opäť výklad vo Vietnamčine. Vedela som o čo sa jedná iba vďaka tomu, že som si deň pred výletom čítala o tom, čo vlastne uvidíme. Firma Sanest postavila provizórne lávky a zábradlia a snaží sa chrániť a zvyšovať populáciu týchto vtákov.

ako sa dostat na noi island
Sprievodca a jediný prístrešok na tomto ostrove

Hon Noi

Po krátkej zastávke na ostrove Ngoai sme sa presunuli na Noi Island, kde sme strávili zbytok dňa. Celý ostrov sme mali iba pre seba, pretože tam vyráža iba jedna loďka denne. Na ostrove nemáte veľa možností čo robiť, je tu totiž iba jedna pláž (známa Twin Beach), jedna reštika s možnosťou zakúpenia si drinkov a jeden kopec, na ktorý môžete vyliezť. Okrem toho, je tu možnosť za príplatok sa potápať. O tomto sme však vedeli a na tento výlet sme šli kvôli peknej pláži a kúpaniu sa v mori. V podstate sme mali celú miniplážičku iba pre seba, pretože Vietnamci sa schovávali v tieni a slečna z Ruska sa 3/4 času čo sme tam boli, fotila. Ďalší dvaja Rusi sedeli na lehátku a pili pivo 🙂 Musím ale uznať, že obed ktorý nám podávali  bol úžasný. Krevety, šalát, polievka, ovocie, morské plody, všetko bolo čerstvé a veľmi chutné.

ako sa dostat na noi island
Pohoda, klídek
ako sa dostat na noi island
Twin Beach a my na skale 😛
ako sa dostat na noi island
Naozaj bola iba pre nás
ako sa dostat na noi island
Hojdačky majú všade 🙂
ako sa dostat na noi island
Prístrešky na ostrovčeku

Oplatí sa to?

Vzhľadom k tomu, že sme jeden deň chceli stráviť vylihovaním na slniečku, tak tento výlet bol celkom príjemný útek pred kopou turistov (zväčša Rusov), ktorí sa nachádzajú v Nha Trangu. Trošku som bola sklamaná z toho, že nám nedali anglicky hovoriaceho sprievodcu keď videli, že nie všetci v skupine sú Vietnamci. Cestou nazad nám dve Vietnamky, hovoriace anglicky, prekladali výklad. Výlet to bol super, aj keď sa na míle odlišoval od toho, o čom Vietnam skutočne je :).

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: