Karlovy Vary
Česko,  Európa,  Karlovy Vary

Výlet v Karlových Varoch – 1. deň

karlovy vary

 

Do Karlových Varov sme sa chceli pozrieť už veľmi dávno a keďže sme našli akciu od Regio jetu na lístky na autobus, tak sme neváhali ju využiť. Vzhľadom k tomu, že moje narodeniny vychádzali na piatok, tak sme sa rozhodli, že ich oslávime priamo tam. Ubytovanie sme mali v hoteli Jizera, ktorý sme mali kúpený cez zľavomat.

Prechádzka po Karlových Varoch 

 Víkend v Karlových Varoch - 1. deň

Celá cesta z Prahy do Karlových Varov trvala dve a štvrť hodiny. Zastávka autobusu vo Varoch bola 5 minú pešo od hotela. Ubytovali sme sa a rozhodli sa, že sa ideme poprechádzať a trošku si pozrieme mesto. Ako prvú sme objavili budovu Alžbetiných lázní s veľmi pekným parkom (Smetanovy sady) s lavičkami a kvetinovým záhonom, kde bola vysadená skalnička tak, aby ukazovala aktuálny dátum. Presunuli sme sa ďalej popri riečke Teplá a cez Dvořákovy sady a narazili sme na Sadovú kolonádu, kde vyvieral Hadí prameň, z ktorého sa dalo napiť. Bola to silne mineralizovaná voda, ktorá mi ale vôbec nechutila. Pokračovali sme v prechádzke ďalej a našli sme zaujímavý kostol so zlatými vežičkami, čo sme sa neskôr dozvedeli, že bol pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla. Dovnútra sa v podvečer už nedalo vojsť. Keďže pomaly zapadalo slnko, tak sme videli ako sa krásne odráža na vežičkách. Pripomínal mi kostoly z Petrohradu. Vrátili sme sa naspäť skratkou a ocitli sme sa pri Dvořákovych sadoch. Vtedy sme si mysleli, že to sú celé Karlove Vary a na druhý deň už nebudeme mať čo objavovať.

Karlovy Vary
Kostol sv. Petra a Pavla

Karlovy Vary

Totálne prekvapko

Po príchode do hotelu som ešte sledovala mapu a tripadvisor a hľadala miesta kam pôjdeme na druhý deň. Prezerala som si aj facebook a narazila som na fotku krásnych svadobných šiat a ukázala som ju Maťovi. Ten sa ma spýtal, že či by som aj ja chcela také. Stále zahľadená do mobilu mu vravím, že sú nádherné. Zrazu mi pod nosom pristál ružový cestovný jednorožec a Maťo sa ma spýtal, či by som už chcela byť iba jeho, čo som v prvom momente nepochopila, keďže som slepá na blízko a nevšimla som si, že jednorožec mal na rohu navlečený zásnubný prsteň. Na druhý pokus som ho ale zbadala a radšej som si dala aj okuliare. Dostala som najkrajší darček k narodeninám. Môj milovaný sa rozhodol so mnou stráviť zvyšok života. To je proste neopísateľný pocit. Vybrali sme sa osláviť naše zasnúbenie do neďalekého baru/reštaurácie v mexickom štýle s názvom Pepe Lopez.

A aký bol druhý deň? Dozviete sa v ďalšom článku. 🙂

Translate?

%d blogerom sa páči toto: