kayaking phi phi
Ázia,  Phi Phi Island,  Thajsko

Kayaking okolo Phi Phi Island

Čakal nás posledný deň na Phi Phi, ktorý sme sa rozhodli stráviť kayakovaním. Kúsok od nášho ubytka bola požičovňa a keďže sme to mali hneď pod nosom, tak sme sa rozhodli využiť ich služby. Cenu sme zjednali na 500 THB na celý deň s tým, že sme kayak museli vrátiť pred západom slnka. Ku kayaku nám ponúkli aj nepremokavý vak na veci, ale ten sme mali vlastný. Pre mňa bol toto prvý krát, kedy som nastúpila do kayaku, nikdy predtým som s niečim takým ani neprišla do styku a navyše mávam morskú chorobu, tak som bola zvedavá ako to celé dopadne. Nasadli sme teda do kayaku a pustili sa pádlovať.

Zastávka na Monkey beach

DSC_0615
Hojdačka na Monkey beach

Po asi 20-tich minútach sme zastavili na Monkey beach, kde sa vtedy nenachádzali opice a okrem nás tam boli ďalšie dva páry kayakárov. Aj napriek tomu, že je táto pláž súčasťou národného parku, tak sme neplatili nič (na rozdiel od predchádzajúceho dňa).  Na pláži sme strávili nejaký čas, ktorý sme si tentokrát mohli aj do sýtosti užiť, pretože nebola preľudnená. Maťo sa rozhodol, že pôjde praktizovať svoje obľúbené „hĺbkové potápanie“ ako to nazval (rozumej mám na očiach okuliare a idem 2 metre pod hladinu). Ja som zostala na brehu užívať si slniečko a teplú vodu. Po chvíli som zbadala ako sa z džungle vynárajú opice, dokonca aj celá opičia rodinka. Na pláži začali pribúdať turisti, ktorí boli nimi fascinovaní a začali ich provokovať. To sa opiciam samozrejme nepáčilo a sem tam po niekom vyštartovali, kradli ľuďom jedlo a vodu z kayakov, preto si bolo treba dávať pozor na veci. Strávili sme tam asi 45 minút a rozhodli sme sa, že sa posunieme ďalej. Nastupovanie do kayaku bol pre nás ale oriešok. Vlny nám odnášali kayak a nevedeli sme doňho nastúpiť. Po 3 nepodarených pokusoch sa nám to konečne podarilo a mohli sme sa vydať na ďalšie objavovanie.

DSCN0529
Morský ježko
DSC_0620
Prázdna Monkey beach

 

Pádlovanie, pádlovanie, pádlovanie…

DSCN0536

Pádlovali sme smerom k južnému cípu ostrova, kde sme sa pokúšali nájsť jednu nie veľmi známu zátoku. Počas plavby sme stretali ďalších kayakárov, longboaty a dokonca aj nejaké speedboaty. Vždy keď som videla ako sa nejak blíži, tak ma chytila panika, že nás tie vlny prevrhnú. Na južný cíp sme nedopádlovali a ani zátoku sme nenašli. Otočili sme sa pri skale, ktorá vyzerala ako vztýčený prst. Vybrali sme sa teda k miestu, o ktorom sme s istotou vedeli, že tam nájdeme pláž. Kým sme ale dopádlovali k maličkej Nui Bay, tak ubehla asi hodina. Cestou sme videli známe pásikavé žlto – biele rybky. Ruky mi šli odpadnúť a nevedela som sa dočkať kedy budem môcť konečne zahodiť pádlo.

DSC_0544
Miesto, kde sme sa otáčali

Zastávka na maličkej Nui Bay

DSC_0625
Prázdna Nui bay

Pocit, keď som vystúpila z kayaku na pevnú zem, bol neopísateľný.  Vytiahli sme kayak čo najďalej od brehu, aby nám neodplával a obaja sme sa rozbehli do vĺn. Okrem nás tu boli zakotvené nejaké súkromné lode a zopár kayakov. Maťo sa zasa zabával s potápaním a mňa zaujímalo, či sa z tejto pláže dá niekam ešte dostať.  Vybrala som sa teda do „džungle“, samozrejme, že v žabkách. Vyšla som po strmom kopci, kde na mňa čakali nástrahy ako napr. vyčnievajúce korene zo zeme. Domáci asi vedeli, že tadiaľ prechádzajú turisti, alebo sami tadiaľ prechádzajú na druhú stranu, pretože cez celý kopec bolo natiahnuté lano. Videla som tu iba chatku s domácimi, ktorí zostali veľmi prekvapení, že vidia turistu.  Myslím, že sa tadiaľ dalo prejsť aj k nejakému rezortu, ale to som už neskúmala a vybrala som sa naspäť. Veľmi som ocenila pomocné lano, bez ktorého by som sa naspäť nevydriapala. Musím povedať, že v žabkách to bol ozaj zážitok a som prekvapená, že to vôbec prežili. Chvíľku na to, ako som sa vrátila z minivýletu, sme sa rozhodli odísť z Nui Bay. Nasadanie na kayak sme stále nedoladili, a tak ma niekoľkokrát zrazila vlna do mora a oškrela som sa o kayak (z čoho mám pamiatku na nohe ešte dnes). Ľudia sa na nás museli pekne zabávať, ale nakoniec sme to zvládli a vydali sa smerom k nášmu ubytovaniu.

DSC_0633DSC_0632aDSC_0630

Pádlovanie naspäť a moje spálené celé telo

Po asi 10 minútach sme si ale dali na chvíľku pauzu na miniplážičke, kde vlastne nič nebolo a priestor bol akurát na odstavenie kayaku. Dôvod prečo sme zastali bol ten, že som cítila spálené ramená a chcela som sa natrieť. Ako som ale zistila bolo už dosť neskoro, pretože som bola komplet spálená, chrbát, ramená, ruky aj nohy. Po tejto minizastávke na natretie sa sme sa vybrali ešte na Monkey Beach. Nestrávili sme tam už ale dlho, poobede bola preplnená turistami a chvíľku pred západom slnka sme stihli vrátiť kayak. Celkovo sme odpádlovali niečo málo cez 11 km. Som na seba hrdá, že som to zvládla a koniec koncov to bola skvelá zábava a určite si to ešte zopakujem.  

koh-phi-phi-map
A toto sme odpádlovali

Translate?

%d blogerom sa páči toto: