Cestovanie,  Nevada,  USA

Las Vegas – mesto hriechu a blikajúcich automatov

Kto by nepoznal Las Vegas. Mesto nikdy nekončiacej zábavy, gamblingu, krásnych hotelov a mnohého ďalšieho. La Vegas je mesto, ktoré je iné ako ostatné a okamžite si vás získa. Alebo teda ako koho. Maťovi sa veľmi nepáčilo, ja som bola unesená. Mesto získava svoju pravú atmosféru s ubúdajúcim slnkom, kedy ľudia začínajú vychádzať zo svojich hotelov. Vegas stojí za to si pozrieť aj cez deň, určite to neoľutujete.

Hotely a Las Vegas Strip

Strip je prakticky hlavná a najznámejšia oblasť, na ktorej nájdete všetky ikonické hotely. Tiahne sa  od letiska až po Gateway district. Pri zháňaní ubytka vám veľa ľudí bude radiť, aby ste sa ubytovali v jednom z hotelov na Stripe. My sme ale využili Airbnb. Prečo? No dôvod je jednoduchý. Pokiaľ priletíte cez týždeň, tak bývanie v hoteli sa vám vyplatí, cez víkend ale ceny stúpajú troj až štvornásobne a platiť 150 USD za noc sa nám nechcelo. Okrem toho si musíte dať pozor na tzv.resort fee, ktorý zahrňuje napríklad vstup do bazénov, wellness, wifi a podobne. Zaplatiť ho musíte aj keď nič z toho využívať nebudete.

co vidiet v las vegas
New York New York

Vstup do hotelového lobby a kasína ale nie je ničím obmedzený. Môžete si pokojne prezrieť ako takéto hotely vyzerajú zvnútra a prípadne sa v nich stratiť :). Každý je svojim spôsobom jedinečný. Vo vnútri nájdete prakticky všetko – obchody, jedlo, suveníry, kasína,… Ak vám niečo chýba alebo ste hladní nemusíte ani na ulicu vyjsť. Každý hotel je dizajnovaný inak, ani jeden nie je rovnaký. Napríklad v „New York New York“ nájdete sochu slobody a Manhattan, V Excalibure hrad, v Luxore sfingu a pyramídu. Nám sa najviac páčil Venetian, ktorý už názvom napovie aké mesto má pripomínať. Áno, tento hotel je dizajnovaný ako Benátky. Nielenže tam nájdete Dóžov palác a zvonicu na námesti San Marco, ale vo vnútri sú dokonca kanále s gondolami, na ktorých sa môžete previezť. Gondolieri vám aj zaspievajú 🙂

co vidiet v las vegas
Venetian z ulice a veža na „námestí San Marco“
co vidiet v las vegas
Skoro ako v Benátkach (strop je maľovaný)
co vidiet v las vegas
Nepripomína vám to Vatikánske múzeá?

Určite nemôžete obísť Bellagio, najväčší hotel na Stripe, v ktorom sme sa aj my stratili :). Tento hotel si určite pozrite, neoľutujete. Zastavte sa aj vonku pred fontánou a pozrite si veľkolepú show, ktorá sa koná každý deň. Presný rozpis si pozriete tu. Pokiaľ nie ste zrovna v Bellagiu ubytovaní a nemôžete sledovať fontánu z hotelovej izby, tak najkrajší výhľad je z Las Vegas Blv.

co vidiet v las vegas
Hotel Bellagio
co vidiet v las vegas
Fountain show pred Bellagiom

Okrem Bellagia môžete show vidieť aj pred hotelom Mirage, konkrétne Volcano show. Túto show si môžete pozrieť o 20:00 a 21:00 v nedeľu až vo štvrtok a v piatok a sobotu sa môžete pristaviť ešte o 22:00. My sme bohužiaľ z tejto show zachytili iba koniec a pozerali sme na na „sopku“ od cesty, odkiaľ nebolo takmer nič vidieť.

co vidiet v las vegas
Kúsok z toho čo sme zachytili z Volcano show

Do pozornosti dám ešte Stratosphere hotel, ktorý sa nachádza na severnom okraji Stripu. Úplne na vrchole je vyhliadka, z ktorej sa vám otvorí výhľad na celý Strip. Vstupné do tejto veže stojí štandardne 25 USD, ktoré si viete kúpiť online. Pokiaľ sa vám nechce táto suma platiť, môžete namiesto toho ísť do rooftopbaru na drink. Od 16:00 do 19:00 majú dokonca happy hour, kedy je všetko z menu (okrem signature koktailov) za polovicu. Dať si môžete klasické kokteily aj napriek tomu, že ich nemajú v menu. Nemajú žiaden dress code, ale treba počítať s tým, že cez happy hour je tam plno.

co vidiet v las vegas
Stratosphere
co vidiet v las vegas
Výhľad na Strip

Kasína

Čo by to bola za návšteva Las Vegas, pokiaľ by ste si nezahrali v kasíne? Na výber máte buď živú hru alebo automaty. Pokiaľ si chcete zahrať Blackjack alebo Poker a netušíte ako, nezúfajte. Môžete sa to v kasíne zadarmo naučiť. Rozpis toho, v ktorom kasíne sa akú hru môžete naučiť nájdete tu. Pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať automaty, tak si k niektorému iba sadnete a hráte. Ja som nikdy predtým pri automate nesedela a absolútne som netušila ako to funguje. Myslela som si, že ak chcem hrať s 5 USD, tak tam musím vhodiť presne 5 USD. Samozrejme, že to tak nie je :). Vhodiť môžete akúkoľvek sumu peňazí, hrať do výšky, ktorú uznáte za vhodné a zvyšok si necháte vyplatiť. Pokiaľ si nahrané peniaze chcete nechať vyplatiť, z automatu vám vylezie lístok, s ktorým prídete buď za cashierom alebo sa zastavíte vo výplatnom bankomate. Pokiaľ hráte, tak za vami chodí čašník, u ktorého si zadarmo objednávate drinky a ak mu budete dávať sprepitné, bude sa vracať často. My sme bohužiaľ nestihli ani jeden drink. Keďže Maťo vie ako fungujú automaty, tak si k jednému sadol, niečo postláčal, potiahol páčku a skôr ako som zistila čo vlastne robí vyhral 15 USD a šli sme preč :). Celé naše hranie netrvalo ani 5 minút :).

co vidiet v las vegas

co vidiet v las vegas

co vidiet v las vegas
Kasíno v Luxore

Fremont street

Fremont street sa nachádza v Downtown Las Vegas a je to miesto, kde sa to celé začalo. Nájdete tu kasíno a hotel Golden Nugget, kde je dokonca vystavený najväčší zlatý nuget aký existuje. Súčasná hodnota tohto nugetu je 1,4 milióna dolárov.

co vidiet v las vegas

co vidiet v las vegas

Určite sa zastavte na Fremont street experience. My sme sa tam boli pozrieť iba cez deň, v noci to musí mať úžasnú atmosféru a ľutujem, že sme to nestihli. Ak máte záujem o nejaký adrenalínový kúsok, môžete si vyskúšať „Slotzillu„. Slotzilla je 12 poschodový automat, z ktorého sa môžete buď zo 7. alebo z 11. poschodia spustiť na zipline. Lístky si môžete kúpiť na mieste alebo online.

Parkovanie a doprava

Pokiaľ sa rozhodnete si vo Vegas požičať auto, budete určite riešiť parking. Na Stripe to nie je zložité, auto môžete pokojne celý deň nechať v hoteli Planet Holywood. Self parking je v ňom zadarmo. Vzdialenosti na Stripe sú väčšie ako sa to môže na mape zdať. Medzi jednotlivými hotelmi sa môžete presúvať pomocou jednokoľajky. Cena jedného lístka je 5 USD. Využiť môžete taktiež autobusy verejnej dopravy, kde dvojhodinový lístok stojí 6 USD. S parkovaním v Downtown je to už horšie. Okolo Fremont street nie sú žiadne parkovacie miesta, ktoré by boli zadarmo na neobmedzený čas. Dôležité je čítať tabule, na niektorých miestach totiž môžete na pár hodín zdarma zaparkovať. Použiť môžete aj appku Spotangels.

Welcome to Fabulous Las Vegas

Tabuľa s týmto nápisom je asi hlavná atrakcia v Las Vegas, pri ktorej musí mať fotku azda každý. Neobišli sme ju ani my. Nachádza sa iba malý kúsok od letiska. Je pri nej aj maličké parkovisko pre zopár áut. Cez deň sa tu musí premlieť obrovské množstvo ľudí. My sme sem prišli ráno o pol 7. Okrem nás tam boli dva ďalšie páry a dve rodiny, preto sme si mohli dovoliť spraviť niekoľko fotiek a dokonca aj videá. Ak chcete mať pri tomto nápise fotku bez ľudí, privstaňte si.

co vidiet v las vegas

co vidiet v las vegas

Samozrejme, že táto konkrétna tabuľa je jedinečná, pokiaľ sa vám nechce vstávať a nechce sa vám ani čakať, máte x ďalších možností ako mať fotku s nápisom „Welcome to Las Vegas“. Takmer pri každom suvenírovom shope ju nájdete. V Downtowne je taktiež jedna.

co vidiet v las vegas

co vidiet v las vegas

co vidiet v las vegas

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: