gili air
Cestovanie,  Gili ostrovy,  Indonézia

Leňošenie na nádhernom ostrove Gili Air

Budíček o 4:00 ráno? Jasné, prečo nie…

Posledný deň na ostrove Gili Air sme chceli stráviť povaľovaním sa na pláži. Naše predstavy o idylickom dni narušilo o 4.00 ráno modlenie v mešite, ktoré sa rozhliehalo po celom ostrove. Prakticky je asi jedno na ktorej časti ostrova bývate, pokiaľ máte ľahší spánok, zobudí vás to. Ja som už mala obrovský problém zaspať.

Balengku homestay a ich skvelé raňajky

Ráno nám ale vylepšili raňajky, ktoré boli veľmi chutné. Na výber boli vajíčka na niekoľko spôsobov, toasty, palacinky alebo banánové palacinky a k tomu džús a káva alebo čaj. Ráno sme si ich išli objednať na recepciu a za 15 minút sme ich mali na stolíku na našej terase pred bungalowom. Ako sa nám páčilo ubytovanie v Balengku homestay sa dozviete tu.

gili air
Raňajky v podobe banánovej palacinky, omelety, toastov a kavičky

Hľadanie korytnačiek: vol.2

Po raňajkách sme sa vybrali na pláž. Ako prvé som si opäť požičala šnorchlovacie vybavenie a tentokrát som si dala pozor na to aby mi maska správne sadla a šnorchel nebol deravý. Maťo si požičal plutvy. Požičanie masky so šnorchlom a dvoch párov plutiev nás stálo 50 000 IDR/ 3 € na deň. Zložili sme sa na pláži a vybrali sme sa obaja do mora. Ja som si zaumienila, že musím znovu stretnúť nejakú korytnačku, pretože na Gili Meno sa mi ju nepodarilo poriadne odfotiť. Plávala som hodinu popri útese, ale jediné čo som videla boli farebné rybičky a množstvo koralov. Na ďalšej pláži sa scenár opakoval: zhodenie vecí, nasadenie šnorchlovacieho vybavenia, kamera do ruky a hľadanie korytnačiek. Po dvoch hodinách som už začínala cítiť spálenie na chrbte a vyšla som teda nazad na pláž. Aký bol záver? Na Gili Air korytnačky nie sú.

gili air
Rybičkyyyyy 🙂
gili air
Viditeľnosť ako v bazéne

Po pol hodine sme sa rozhodli, že sa vrátime do Balengku homestay. Keďže naše ubytovanie malo bazén, tak sme ho chceli vyskúšať. Musím povedať, že bol veľmi príjemný a voda bola slaná.

gili air
Balengku homestay mal super bazénik

Skutočne neskutočný západ slnka

Večer sme sa vybrali opäť na prechádzku po západnej časti ostrova. Bol už dosť silný odliv a more ustúpilo veľmi ďaleko. Na tomto ostrove je možnosť vychádzky na koni pri západe slnka, prípadne si môžete požičať paddleboard. Blížili sme sa k „tej hojdačke na Gili Air“, kde ľudia chodia pozorovať západy slnka. Neodolali sme ani my, sadli sme si do plážového baru na tuli vaky a využili akciu „sunset happy hour“ na drinky (dva drinky za cenu jedného). Bar sa pomaly začal plniť a my sme si vychutnávali romantický západ slnka s mojitkom v ruke. 🙂

gili air
Pláže boli nádherné, všetky!
gili air
Toto je „tá“ hojdačka 🙂
gili air
Západ slnka z pohodlia tuli vakov
gili air
S mojitkom v ruke
%d blogerom sa páči toto: