Ázia,  Cestovanie,  Singapur

Letisko Changi Singapore – najlepšie letisko na svete?

Dlho som premýšľala nad tým, či mám tento článok napísať alebo nie. Ide o môj subjektívny názor a samozrejme, že každý ma svoj zážitok iný.

Letisko Changi v Singapure je od roku 2013 označované ako najlepšie letisko na svete, ale je to skutočne tak? Mala som možnosť z tohto letiska odlietať a veľmi som sa naňho tešila. Po prečítaní niekoľkých článkov, ktoré toto letisko ospevovali, som sa naňho tešila takmer viac ako na samotný Singapur. Môj zážitok ale vôbec nebol taký dokonalý ako sa opisuje na webových stránkach.

Pozor na to s akou leteckou spoločnosťou letíte

Keďže sme mali zo Singapuru odlietať skoro ráno, tak sme sa s Maťom rozhodli, že strávime noc na letisku. Ako často máte predsa možnosť potulovať sa po najlepšom letisku sveta. Chladná sprcha nás ale čakala, keď sme o deviatej večer prišli na letisko a s našimi elektronickými boarding passmi nás nechceli pustiť do bezcolného priestoru. Aj napriek tomu, že sme leteli iba s príručnou batožinou, nás policajt nechcel pustiť. Nepomohli ani doma vytlačené palubné lístky. Na vstup do bezcolného priestoru v Singapure totiž potrebujete tzv. Hard card, čiže palubný lístok, ktorý vám vytlačia na check ine. V tomto momente stráca zmysel online check in.

Leteli sme s Malajsia airlines a musím povedať, že ich ochota čokoľvek riešiť sa blíži bodu mrazu. Sťažnosti cez oficiálnu stránku tiež neriešia. Aj napriek tomu, že sme mali urobený online check in a na prepážke boli pracovníci aerolinky, nám odmietli vytlačiť hard card. Kiosk na self check in pre Malaysia airlines sa na singapurskom letisku nenachádza. Nezostávalo nič iné ako čakať, kým otvoria check in, čo bolo o štvrtej ráno. Jediná zábava, ktorá bola v tomto priestore možná bol vlak, ktorým sa dalo dostať na ďalší terminál.

A čo atrakcie, ktoré toto letisko ponúka?

Letisko Changi naozaj ponúka obrovské množstvo atrakcií. Keď sme sa konečne prebojovali cez letiskovú kontrolu, už sme nemali veľmi náladu akékoľvek atrakcie objavovať. Chceli sme hlavne nejakú pohodlnú sedačku, kde by sme si mohli trošku zdriemnuť, pretože sme boli unavení a premrznutí z klimatizovanej haly. V tomto priestore totiž toľko nechladili. Mali sme ale problém nájsť čo i len jednu voľnú sedačku, preto sme sa jednoducho zložili na koberci. Treba povedať, že sme neboli vôbec sami.

Mne to nedalo a chcela som vidieť, čo toto letisko ponúka. A tu nastalo moje druhé sklamanie. O štvrtej ráno nefungovala ani herňa s počítačmi (ktorých tam bolo reálne asi 10), ani kinetický dážď. Jediné, čo bolo o takomto skorom čase v prevádzke bolo kino a televízory.

Aby som ale iba nehanila, majú tu krásnu orchideovú záhradu. Na terase nájdete zasa slnečnicovú záhradu. Pozerať sa na tieto kvety ale málokto dokáže viac ako 10 minút, a potom už veľmi nemá čo robiť.

letisko changi

letisko changi

letisko changi

letisko changi

Zaslúži si toto letisko prívlastok najlepšie?

S odstupom času musím úprimne povedať, že toto letisko ponúka oveľa viac ako ktorékoľvek iné. Nie na každom letisku nájdete kino, herňu, záhrady, bazén. Pokiaľ na tomto letisku prestupujete, tak je to skvelá tranzitná zóna. Rovnako na zabitie času krátko pred odletom. Pokiaľ však dostanete podobne hlúpy nápad ako ja (prespať na letisku), radšej ho zamietnite.

Veľa fotiek bohužiaľ z tohto letiska nemám, pretože sa u mňa miešala únava s totálnym vytočením a to nikdy nie je dobrá kombinácia :). Ale veď bude aj druhý pokus, uvidíme aké bude letisko cez deň :).

Translate?

%d blogerom sa páči toto: