Európa,  Malkia Park,  Slovensko

Malkia Park

oznor

Pri jednom výlete domov na Slovensko sme s Maťom navštívili toto zázračné miesto. Priznám sa, že som spočiatku absolútne netušila čo je to za projekt a myslela som si, že je to iba bežná ZOO. Až po návrate domov som začala hľadať čo je to vlastne za miesto a prečo tam majú toľko mačkovitých šeliem.

Malkia park

Malkia park je je záchranná stanica, ktorá sa nachádza v Orechovej Potôni hneď vedľa Slovakia ringu. Ľudia v tejto stanici sa snažia vytvoriť zvieratám, ktoré boli zachránené z cirkusov alebo z nevhodných domácich chovov čo najoptimálnejšie podmienky pre život.

cof

cofcof

Niektoré zvieratká je možné navštíviť priamo vo výbehu. Ošetrovateľ púšťa do klietky vždy iba určitý počet ľudí. Musím ale povedať, že mi to nepríde ako najlepší spôsob zoznamovania sa so zvieratami. Na jednej strane je super, že deti sa môžu priblížiť zvieratám, ale na druhej strane tie zvieratká vyzerali veľmi vystresovane. Deti ich totiž stále naháňali. Hlavne kengury sa ani z miesta nepohli a vyzerali veľmi vyplašene.

cofcof

Okrem tejto „kontaktnej klietky“ boli v kontakte s ľuďmi aj prasiatka, ktoré síce boli za ohradou, ale mláďatká boli tak zvedavé, že preliezali zábrany a chodili medzi ľudí. Samozrejme, že vždy iba v dostatočnej odstupovej vzdialenosti a ak ste sa náhodou k nemu pohli, tak vyštartovalo obrovskou rýchlosťou naspäť do voliéry.

Okrem suchozemských zvierat je možné navštíviť aj aquárium so žralokmi, ktoré boli zachránené pred ropnou katastrofou. Vstupné k nim sa platí zvlášť.

Títo ľudia robia krásnu vec, dokonca sa stále rozširujú.

Základné informácie

Parkovanie: 

Parkuje sa na ploche vydláždenej zatrávňovačkami hneď vedľa parku. Parkovné je zadarmo.

Vstupné:

Malkia park

  • osoba staršia ako 1 rok: 5 €
  • dieťa do 1 roka: Zdarma
  • senior nad 60 rokov: 4 €

Mobilné aquárium

  • osoba staršia ako 1 rok: 4 €
  • dieťa do 1 roka: Zdarma
  • senior nad 60 rokov: 3 €

Okrem bežnej návštevy ľudia majú možnosť zakúpiť si zážitkové balíčky.

Doprava vlakom:

Vlakom sa dopravíte na vlakovú stanicu Orechová Potôň. Z tejto stanice premáva minibus pre 7 osôb a čaká pri vstupe do vlakovej stanice vždy pri príjazde vlaku. Cesta z Orechovej Potôni do Malkia parku je zadarmo, naopak platí každá osoba staršia ako 1 rok 0,50 €. Kyvadlová doprava premáva iba v júli a auguste a od štvrtka do nedele.

Otváracie hodiny:

Zverejnené na stránke parku.

Všetky ostatné informácie sa dozviete na oficiálnej webovej stránke Malkia parku.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: