Manolo Blahnik
Česko,  Podujatia,  Praha,  Zo života v Prahe

Manolo Blahnik – The Art of Shoes

dav

V Prahe sa od 11. augusta 2017 do 12. novembra 2017 koná výstava známeho topánkového návrhára Manola Blahnika, ktorého topánky sa stali známe vďaka kultovému seriálu Sex v meste. Výstava sa sem presunula zo svetoznámej Erimtáže v Petrohrade. Aj napriek tomu, že nie som fanynka vysokých topánok a tí, ktorí ma poznajú vedia, že najlepšie sa cítim v teniskách, som si nenechala túto výstavu ujsť. Navštívila som ju ale čisto zo zvedavosti, pretože Manolove topánky sú aj v mojich očiach obrovským klenotom.

dav
Aj takéto vtipné topánky na výstave nájdete

Manolo Blahnik si pre svoju výstavu vybral Prahu z toho dvôvodu, že má české korene a do Prahy sa veľmi rád vracia. Výstavu si môžete pozrieť v Múzeu Kampa na Malej strane. Blahnik bol veľmi rád, že môže svoju výstavu uviesť práve na Malej strane, pretože jeho otec tu kedysi vlastnil a viedol lekáreň.

dav
Jedny z mála, ktoré sa mi páčili

Na výstave by malo byť 500 párov luxusných topánok (osobne si myslím, že ich až toľko nebolo). Nechýbali ani topánky vytvorené pre film Mária Antoinetta. Samotná výstava pozostáva nielen z topánok, ale aj návrhov priamo z pera Manola Blahnika a taktiež z krátkeho filmu o tom, ako sa topánky šijú.

dav
Jednotlivé časti topánky
dav
Návrhy samotného Manola Blahnika
sdr
Topánky pre film Maria Antoinetta
IMG_20170816_223112_089
Každá fanynka Sexu v meste tento štýl spozná 🙂

Výstava je otvorená od pondelka do nedele 10:00-18:00. Vstupné pre dospelú osobu činí 280 Kč, zľavnené (študenti – stačí preukaz EYCA, ZŤP – akceptujú aj slovenský, deti – 7-17 rokov, seniori – 66+) činí 200 Kč.

dav
Topánky s opaskom

Manolo Blahnik, pri príležitosti privedenia výstavy do Prahy, vyrobil aj topánky pre Prahu v hodnote 135 tisíc českých korún. Pozostávajú z fuksiových chlpatých guličiek a kryštálikov z dielne Preciosa. Tieto topánky ale nenájdete na výstave, ale sú umiestnené priamo v predajni Preciosa na ulici Rytířská 29.

Manolo Blahnik
Topánky pro Prahu

Veď posúďte sami, či Vám táto výstava stojí za návštevu :).

Translate?

%d blogerom sa páči toto: