Cestovanie,  Nha Trang,  Vietnam

Nha Trang – obľúbená destinácia ruských turistov

Do Nha Trangu sme sa presunuli z bývalého hlavného mesta – Hue. Cestovali sme nočným vlakom, v ktorom sme si rezervovali „soft bed“ vo štvormiestnom kupé. Tejto cesty som sa mierne obávala, keďže ja sa nevyspím na tvrdej posteli a posteľ vo vlaku 2x mäkká nebola. Na moje prekvapenie som sa celkom dobre vyspala a ráno som sa necítila veľmi unavená.

Nha Trang je obľúbeným miestom ruských turistov a je to cítiť na každom kroku. Domáci považovali každého bieleho turistu za Rusa a miesto zaužívaného „Thank you“ používali „Spasiba“. Rusi si tiež o každom „belochovi“ mysleli, že je Rus a keď som im anglicky vravela, že rusky neviem, zostali veľmi prekvapení.

V Nha Trangu sme strávili dva dni, z toho jeden sme využili na výlet a druhý sme chceli stráviť na pláži. Keďže ja nie som veľmi plážový povaľač, po pár hodinách som už kňučala, že sa chcem ísť niekam pozrieť.

Long Son Pagoda

Long Son Pagoda je známa aj ako Chua Long Son. Tento chrám je známy vďaka obrovskej soche Buddhu, ktorú nájdete po zdolaní 152 schodov. Tento chrám bol v roku 1990 zničený a nanovo postavený. Snažia sa aby vyzeral rovnako ako pôvodný. Cestou k pagode sme prechádzali okolo Ponagar tower. Ponagar tower je komplex historických chrámových budov. Keďže z motorky nám tento komplex prišiel veľmi podobný My Son, tak sme ho nenavštívili.

co vidiet v nha trang
Po 152 schodoch nám bol odmenou Buddha
co vidiet v nha trang
Pagodička pod Buddhom

Hon Chong

Honh Chong je ďalšia z turistických atrakcií v Nha Trangu. Pri pohľade z cesty sme videli, že je veľmi obľúbená medzi turistami. Sú to vlastne iba kamene, z ktorých je pekný výhľad na more a navyše sa tam platí vstupné. Rozhodli sme sa, že k nim nájdeme inú cestu. Po malom blúdení sme objavili kamenistú cestičku, ktorá viedla k týmto balvanom. Nedostali sme sa síce priamo k Hon Chong, ale k vedľajším skalám. Okrem domácich, ktorí tam chytali ryby (alebo krevety) tam nebola ani živá duša.

co vidiet v nha trang
Tak v diaľke je tá slávna skala 😛
co vidiet v nha trang
A takto bez ľudí sme si na skale posedeli my 😛

Ba Ho waterfall

Pôvodne sme na tieto vodopády nechceli ísť, pretože podľa fotiek nám neprišli ničím zaujímavé a výnimočné. Nakoniec ale vyhrala túžba niečo objavovať a urobili sme dobre, že sme sa na Ba Ho šli pozrieť. Ba Ho waterfall je vystavaný ako rezort, takže pokiaľ tam nebývate, zaplatíte vstupné 50 000 VND/2 € na osobu. Skúter si tu môžete odparkovať zadarmo. K vodopádu vás navedú zo začiatku značky a neskôr namaľované šípky na skalách. Cestou nájdete niekoľko jazierok, v ktorých sa môžete vykúpať. Zo skál sa kedysi dalo skákať, dnes sú ale všade strážcovia, ktorí dávajú pozor aby sa niekto nepriblížil príliš blízko k okraju skaly a náhodou nespadol.

co vidiet v nha trang
Kúsok z Ba Ho vodopádu
co vidiet v nha trang
Kamoška 😛

Nha Trang by som nazvala letoviskom Vietnamu, mestom sa tiahne široká piesková pláž s promenádou, pri ktorej vyrastajú vysoké budovy hotelov. Tým, že je tu veľa Rusov, tak aj ceny a služby sú im prispôsobené. V tomto mi to pripomínalo Phatong v Thajsku. Stretli sme ale aj vietnamské slečny, ktoré bývali v Da Nangu a do Nha Trangu prišli na výlet, pretože tam ešte neboli a chceli ho vidieť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: