Európa,  Moskva

Päť hodinové čakanie na letisku

Nepríjemné zistenie pred odletom z Prahy

 8dec0-spozdeni

Blížil sa deň odletu a začínali sme byť trošku nervózni. Deň pred odletom som nám robila online check-in, pri ktorom som sa dozvedela nepríjemnú správu, a to, že lietadlo z Moskvy do Phuketu bude mať 3 hodiny meškanie. Pri pôvodnom prestupovom čase 2 hodiny to robilo spolu 5 hodín strávených na letisku, ktoré sme nemohli opustiť, pretože sme nemali víza. Pôvodný odlet o 20:00 sa teda presunul na polnoc.

Prílet na Sheremetyevo International Airport

Prileteli sme na Sheremetyevo International Airport v Moskve, kde vonku snežilo a boli mínusové teploty. Pri vstupe na letisko nás čakala pani s papierom, ktorá nás poslala rovno k terminálu, nakoľko sme mali nadväzujúci let a odbavili nás už v Prahe priamo až do Phuketu.

 

Presun do letiskovej haly trval asi 10 minút. Teraz sme mali asi 5 hodín kým nám odletí lietadlo. Super a čo tu máme robiť? Prešli sme letiskovú halu hore – dolu asi 3 krát, pozreli si shopíky, prešla asi hodina. S nádejou sme si sadli ku gatu, či náhodou nebude odlet skôr. Nie, nebol. Nedalo mi a šla som sa spýtať na informácie na dôvod meškania lietadla. Slečna mi odpovedala, že kvôli zlému počasiu v Moskve, na čo následne padla otázka prečo mešká iba naše lietadlo. Odpoveď som ale nedostala.

Voucher na občerstvenie? Áno dostanete, ale…

 Pri meškaní dlhšom ako 2 a pol hodiny máte od Aeroflotu nárok na občerstvenie. Lístok som si musela ísť vypýtať. Občerstvením nám boli 2 fľašky pol litrového nápoja. Pri otázke, kde si ich môžme vyzdvihnúť mi pani odpovedala, že kdekoľvek, čo sa ukázalo ako nie celkom pravdivé. Predavačky (a predavači) boli dosť odmeraní a posielali nás s lístočkom preč, že to neakceptujú. Nakoniec sme našli mini predajňu, kde sme si mohli posedieť za stolom a dokonca aj nabiť telefón.

Nekonečné čakanie

moskva

Zostávajúci čas sme zabíjali čítaním novín, knižiek a surfovaním na internete. Ešteže má letisko Sheremetyevo International Airport také dobré pripojenie na internet. Čas sa ale neskutočne vliekol a nemohla som sa dočkať kedy budem môcť nastúpiť do lietadla a uvidím v okienku vzďaľujúcu sa Moskvu. Dovolenka sa nám začala naozaj skvelo.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: