Thajsko
Ázia,  Cestovanie

Prvá dovolenka mimo Európy a bez cestovky

Výber vhodnej destinácie

Thajsko
Po rokoch cestovania s cestovkou som si povedala, že stačilo a rozhodla som sa vyraziť na vlastnú päsť niekam do zahraničia. Veď to nemôže byť také ťažké, anglicky dneska rozpráva skoro každý, letenky sa dajú nájsť na rôznych portáloch a ubytovanie takisto. Prvý zádrhel, ktorý nastal, bol nájsť destináciu. Po hodinách googlenia, čítania a dohadovania sa, nakoniec padlo rozhodnutie na Thajsko, ktoré som vždy chcela navštíviť a v poslednej dobe sa stáva turisticky dostupnejšie.

Pátranie po letenkách

           Ako neskúsení cestovatelia bez cestovky sme začali pátrať po letenkách pomerne skoro, pretože sme potrebovali vedieť dátum kvôli dovolenkám, čo sa ukázala ako obrovská chyba. Letenky sme nakoniec kúpili na november s odletom z Prahy, príletom na Phuket a s návratom z Bangkoku s ruskou spoločnosťou Aeroflot.
Áno, super, teraz sme mali asi ¾ roka na vyriešenie ubytka, zistenie si informácií a naplánovanie si celej dovolenky. Začalo nekonečné kolo pýtania sa známych, ktorí Thajsko už navštívili, prezeranie fotiek, čítanie recenzií.

Lokalita: Phuket, Phi Phi, Koh Lanta a Bangkok

9b906-dsc_0122

Vybrali sme si, že navštívime viac menej najturistickejšie oblasti Thajska, a to ostrovy Phuket a Phi Phi, ku ktorým sme neskôr pridali aj Koh Lantu a hlavné mesto Bangkok.
Ubytovanie sme hľadali cez booking.com, čo sme neskôr zistili bolo úplne zbytočné, pretože Thajci sú tak pripravení na turistov, že majú všade stánky, kde ponúkajú ubytovanie často za polovicu ceny ako je uvedená na bookingu.

Hľadali sme aj informácie o preprave medzi ostrovmi, ktorá na naše počudovanie bola veľmi drahá (samozrejme iba na internete), výlety, ktoré by sme mohli absolvovať, miesta, ktoré môžeme navštíviť a v neposlednom rade ceny, aby sme si vedeli pripraviť rozpočet.
Všetko sme mali naplánované, ale ako to býva, človek mieni. A po prílete do Thajska sme zistili, že všetko je vlastne úplne inak .

Základné informácie:

  • Mena: Thajský Bath – 1THB = 0,03 €
  • Časový posun: +7 hodín
  • Trvanie letu: z Prahy cca 11 hodín, 1 prestup

 

Translate?

%d blogerom sa páči toto: