Ázia,  Cestovanie,  Ho Chi Minh City,  Vietnam

Krátka zastávka v Ho Chi Minh City

Ako poslednú zastávku našeho cestovania po Vietname sme si zvolili Ho Chi Minh City, ktorý mnohí poznajú aj pod názvom Saigon. V Saigone sme strávili posledné dva dni pred odletom do Singapuru. Jeden deň sme sa rozhodli venovať Cu Chi tunelom a histórii Vietnamskej vojny. Keďže sme už mali plné zuby všetkých možných pagod, tak v Saigone sme žiadnu nenavštívili. Pobyt v tomto meste sme vzali tak trošku ležérnejším tempom.

Verejná doprava v Saigone

V Saigone sa môžete pohybovať rôznymi spôsobmi – autobusom, taxíkom, moto taxíkom, rikšou alebo pešo. Na internete sme sa dočítali, aká je doprava v Saigone hrozná a ako neodporúčajú jazdiť autobusmi. Už sme sa niekoľko krát presvedčili, že to, čo píšu na internete, nie vždy je pravda. Vyskúšali sme si autobus v Saigone a nemali sme absolútne žiadny problém. Autobusy vyzerajú pomerne novo (zvonku) a lístky sa kupujú priamo za jazdy. Príde k vám sprievodca, ktorý sa opýta kam idete a podľa toho zaplatíte. Keď ho poprosíte, tak vám ešte aj poradí, kedy máte vystúpiť. Odporúčam si stiahnuť aplikáciu na prepravu, funguje veľmi dobre.

co vidiet v saigone
Autobus verejnej dopravy v Saigone

Doprava z letiska

Aj z letiska sa  môžete do centra Saigonu pohodlne dostať autobusom. Keď vyjdete z letiskovej haly, ignorujte všetkých taxikárov a zamierte k žltému stánku. Autobus čislo 109 odchádza každých 20 minút, ale nemá presne napísaný cestovný poriadok. Lístok si kúpite buď od pani v stánku, alebo priamo v autobuse. Je to úplne jedno, cena je rovnaká (20 000 VND/0,8 €). Pekne popísaná doprava z letiska je na tomto odkaze.

Egg coffee – Little Hanoi

Keď ste vo Vietname, určite by ste mali vyskúšať známu „vajíčkovú kávu“. Táto káva pochádza z Hanoia, ale rozšírila sa do celého Vietnamu. Ja som ju pila aj v Da Late. Najznámejšia kaviareň, kde v Saigone dostanete egg coffee je Little Hanoi. Maličká a veľmi schovaná kaviarnička, ktorú sme hľadali pomocou mapy. Keby sme nemali jej adresu, tak by sme na ňu asi ťažko narazili. Egg coffee je káva, ktorá je podávaná so surovým vyšľahaným žĺtkom. Chuť je to zaujímavá, určite ju treba vyskúšať.

co vidiet v saigone
Takto vyzerá egg coffee
co vidiet v saigone
Ako sa má piť vajíčková kaáva
co vidiet v saigone
Vstup do kaviarne Little Hanoi

Post Office, Notre Dame, Radnica

Miesta, ktoré sú typické pre Saigon a ktoré nemôžete obísť. Radnica, pred ktorou sa nachádza socha Ho Chi Minha, katedrála a pošta. Pošta nie je ničím extra zaujímavá, ale budova je pekná a vo vnútri sa môžete troška schladiť.

co vidiet v saigone
Radnica s Ho Chi Minhom
co vidiet v saigone
Times square 🙂
co vidiet v saigone
Katedrála Notre Dame
co vidiet v saigone
Pošta zvonku
co vidiet v saigone
Interiér pošty

Coffee apartments

Toto miesto určite nevynechajte. Zvonku je nádherný pohľad na túto budovu. Či už cez deň alebo v noci. Z jednotlivých apartmánov sú urobené kaviarničky, čo vyzerá veľmi efektne. Pokiaľ budete mať čas, určite sa zastavte na niečo dobré. Ak by ste toto miesto hľadali, do mapy zadajte: Apartment 42 Nguyen Hue.

co vidiet v saigone
Apartmány sú zaujímavé cez deň
co vidiet v saigone
Ale v noci ešte krajšie

Phạm Ngũ Lão

Ulica, ktorá je známa ako backpackerská. Keď sme ju navštívili cez deň, tak sme si povedali, že veď to nič špeciálne a zaujímavé nie je. V noci je to už ale iná pesnička. Všade vás lákajú miestne špeciality, početné bary sú plné turistov a hudobné koncerty sa odohrávajú priamo na ulici. No proste miesto, kde to žije.

co vidiet v saigone

co vidiet v saigone

co vidiet v saigone

Ben Thanh Market

Market, kde zoženiete všetko na čo si spomeniete. Samozrejmosťou je, že musíte zjednávať. My s Maťom tieto markety nemáme veľmi v obľube. Aj keď si myslíte ako dobre ste zjednali, aj tak vás natiahnu. Preto suvenýry a rôzne ďalšie serepetičky nakupujeme radšej v bežných obchodoch.

co vidiet v saigone
Vstup do marketu

Ben Tanh Market má aj jednu „odnož“ – Ben Tanh Street Food. Je to miesto, kde nájdete iba stánky s jedlom. Nie je to úplne pouličné jedlo a ani nemá ceny ako pouličné stánky, ale môžete si vybrať z rôznych druhov jedál a v pohode si to na mieste zjesť.

Chill Skybar

Mám veľmi rada vyhliadky a vyhliadkové miesta, preto jednou z našich povinných zastávok musela byť vyhliadka na mesto. Najkrajšia je vraj z Bitexo financial tower. Pôvodne sme ju chceli navštíviť, ale po zistení, že vstup na vyhliadkovú plošinu je 200 000 VND/ 7,5 € na osobu, sme sa rozhodli, že radšej navštívime nejaký skybar. Vybrali sme si Chill Skybar, kde sme náhodou stretli partičku dôchodcov zo Slovenska a dvaja z nich boli dokonca z Hlohovca :). Ak chcete ísť do skybaru, musíte dodržať dress code (žiadne žabky, sandále, kraťasy). A malé upozornenie – všetky ceny, ktoré tu majú uvedené, sú bez taxy, čiže váš finálny účet bude vyšší o 17% (servisný poplatok a taxy). Nápojový lístok si môžete pozrieť  tu a ešte spomeniem, že mávajú aj výhodné Happy Hour.

co vidiet v saigone
Výhľad na mesto

co vidiet v saigone

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: