Ázia,  Cestovanie,  Singapur

Ostrov Sentosa – zábavné centrum Singapuru

V predchádzajúcom článku som sa venovala zaujímavým miestam v Singapure, ktoré je možné navštíviť zadarmo. Dnes vám predstavím zábavné centrum Singapuru – ostrov Sentosa. Môžete tu nájsť rôzne atrakcie, prírodu a taktiež pláže. Pokiaľ do Singapuru cestujete s deťmi, tak sem rozhodne nechoďte, pretože tu necháte aj gate :).

Ako sa dostať na Sentosu

Autobusy: Hľadajte autobusovú linku 123, cestovné je zahrnuté v Singapore tourist passe. Z Harbour front odchádza shuttle bus RWS8, ktorý stojí 1 SGD/0,6 € . Naspäť sa ním môžete zviezť zadarmo.

Sentosa Express: Nadzemná dráha, ktorá vás odvezie na ostrov z konečnej stanice fialového metra – Harbour front. Zlá správa, že na tento express neplatí Singapore tourist pass, čiže za jazdu si musíte extra zaplatiť. Cena je 4 SGD/2,4 € za spiatočný lístok. Sentosa express odchádza z Vivo city mall. Na jednom blogu som čítala, že cestou naspäť už nekontrolujú lístky a tak sa môžete odviezť zadarmo. Overené to ale nemám.

sentosa
Sentosa expres

Lanovka: Ďalšia možnosť ako sa dostať na Sentosu je kabínková lanovka, ktorá je zároveň najdrahšou možnosťou. Cena za jazdu je 29 SGD/17,7 € spiatočne.

Pešo: Najlacnejší spôsob ako prísť na Sentosu je po vlastných. Zo stanice metra Harbour front budete nasledovať značky smerujúce na Sentosu. Nemusíte sa báť, že je to ďaleká cesta, sú tam umiestnené pohyblivé chodníky, čiže sa tam dostanete rýchlejšie.

sentosa
Áno, dali sme to pešo 🙂 Celkom príjemná prechádzka to bola

Keďže sme o autobusoch nevedeli, využili sme najlacnejšiu možnosť ako sa dostať na Sentosu – nohy. V čase našej návštevy neboli turnikety v prevádzke, teda sa za vstup ani neplatilo. Neviem ako je to teraz. Informácie o doprave na Sentosu nájdete tu.

sentosa
To oranžové, rebierkovité vzadu je aquárium 😉

Atrakcie, ktoré tu môžete nájsť

Na Sentose je nekonečné množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Hneď ako vojdete na ostrov, narazíte na Trick Eye Museum (Múzeum, kde bude vaša predstavivosť fungovať na plné obrátky). Najväčšie lákadlo je určite Universal studios. Ďalej tu nájdete obrovské aquarium, múzeum voskových figurín – Madame Tussauds, vyhliadku v podobe Merliona a mnoho ďalších. Zoznam čo všetko na Sentose môžete nájsť, je tu.

sentosa
Zemeguľa Universal Studios
sentosa
Lake of Dreams

S.E.A Aquarium

Pre všetkých milovníkov prírody, ku ktorým sa radíme aj my, odporúčam návštevu obrovského akvária. Keďže vstupenka nie je zrovna lacná (na mieste stojí 39SGD), hľadala som na internete ako ju kúpiť za menej. A podarilo sa mi to. Objavila som stránku Go voyagin, kde ponúkali lístok o 10% lacnejšie ako na pokladni. Po krátkom hľadaní, či je nákup cez túto stránku bezpečný, sme lístky kúpili. Zaplatili sme ich platobnou kartou online a o pár minút mi pristál v schránke mail s QR kódom. Výhodou je aj to, že súčasťou lístka je tzv. „Skip the line“. Znamená to, že pre vás platí rada, ktorá je na vouchery. Okrem samotného zľavneného lístka a skip the line, sme dostali zľavu na občerstvenie. Takže ak chcete ušetriť, pred samotnou návštevou nejakej atrakcie odporúčam zistiť si ceny vstupného jednak na mieste, na oficiálnych stránkach a aj na portáloch predajcov vstupeniek.

Samotné aquárium bolo nádherné. Videli sme nespočetné množstvo druhov podmorských živočíchov, mohli sme sa dokonca niektorých dotknúť (napríklad morskej hviezdice). Prebiehalo aj komentované kŕmenie žralokov a komentovaný kvíz. Ani sme sa nenazdali a strávili sme tam dobré tri hodiny. Túto atrakciu jednoznačne odporúčam.

sentosa
V aquáriu mali aj živú fosíliu. To je tá biela vpravo 😉
sentosa
Delfíniky sa nám ledva podarilo na fotku zachytiť
sentosa
Sasanky a farebný podmorský svet

Sentosa beaches

Na Sentose môžete okrem platených atrakcií nájsť aj tri pláže – Palawan beach, Siloso beach a Tanjong beach. Piesok sem bol dovezený z Indonézie. Kúpanie sa tu nie je síce zakázané, ale ani sa nedoporučuje. Nájdete tu mnoho plážových atrakcií pre deti aj dospelých. My sme si ich veľmi neužili, keďže nás zastihla búrka a dve hodiny sme čakali kým prestane pršať :).

sentosa
Niečo sa sem ženie… Bol z toho dvojhodinový slejvák
sentosa
A je po búrke – Palawan Beach

Najjužnejší bod kontinentálnej Ázie

Pokiaľ sa z Palawan beach vydáte po lanovom moste, dostanete sa na maličký ostrov, na ktorom je vyhliadková veža a najjužnejší bod kontineálnej Ázie. Je tu tabuľka, ktorá popisuje, že toto je to miesto, a je to naozaj zaujímavý pocit :).

sentosa
K najjužnejšiemu bodu kontineálnej Ázie vedie takýto mostík.
sentosa
A tu je dôkaz 🙂

Translate?

%d blogerom sa páči toto: