Česko,  Cestovanie,  Európa,  Tábor,  Tipy na výlet

Na výlet do Tábora

Tábor, mesto, ktoré sa nachádza cca 50 km od Českých Budějovíc. Aký sme mali dôvod na návštevu tohto mesta? Chcela som navštíviť miesto, kam chodil môj tatino na strednú školu a, do ktorého sa pravidelne každých 5 rokov vracal.

Vybrali sme sa pozrieť, či je v tomto mestečku aj niečo viac ako len Průmyslová škola strojnícka. Ako už máme vo zvyku pri takýchto mikro výletoch, využili sme linku Flixbusu. Do Tábora sme dorazili okolo obeda, čiže na návštevu mestečka sme mali cca pol dňa.

tábor
Pri výstupe z autobusu sa nám naskytol výhľad na túto budovu

Jazero Jordán

Naše prvé kroky viedli k jazeru Jordán. Okolie jazierka je veľmi príjemné. Majú tu klasicky kačičky 🙂 a dá sa v ňom aj kúpať. Voda v júni bola ale veľmi studená, odporúčala by som to iba otužilcom 🙂 Majú dokonca aj vyhradené plochy, v ktorých sa môžu kúpať psíci.

tábor
Na móle si môžete trošku povegetiť
Tábor
Jazero Jordán v celej svojej kráse
Tábor
Kačičkaaaaa

Žižkovo námestie 

Námestie nesie názov po zakľadateľovi mesta – Jána Žižku, ktorý tu má pochopiteľne pomník. Námestie sa nám páčilo, bolo maličké a útulné s príjemou hospodou. Neďaleko námestia môžete navštíviť aj Múzeum lega, Múzeum čokolády a marcipánu a Múzeum pivovarníctva. Tieto dve múzeá som nenavštívila, takže neviem posúdiť či za to stoja.

Tábor
Socha Jána Žižku
Tábor
Toto všetko v Tábore nájdete
Tábor
Vstup do múzea čokolády
Tábor
Hospodka a pivečko 🙂

Husitské múzeum

Husitské múzeum sa taktiež nachádza na Žižkovom námestí, v priestoroch starej radnice. Vstupné do tohto múzea je 120 Kč. Múzeum nás previedlo celou históriou Husitov, navštívili sme gotický sál s jazdeckou sochou Jána Žižku a podzemné chodby. Okrem toho sa tam vtedy konala výstava Slobodomurárov. Väčšina exponátov bola súkromná.

Tábor
V husitskom múzeu
Tábor
Husiti
Tábor
A, že kde sa zjavil Google mail 🙂
tábor
Na výstave slobodomurárov

Kostolná veža

Keď už budete na námestí, určite sa oplatí vyjsť na kostolnú vežu, z ktorej je krásny výhľad na celý Tábor. Vstupné na vežu je 50 Kč, musíte mať presne a platí sa až hore vo veži. Musím povedať, že pán, ktorý vyberá vstupné má asi nejaký osobný problém, pretože je veľmi nepríjemný. Ja som zaplatila vstupné a šla som si pozrieť výhľad a Maťo ma čakal pri schodoch. Ako ho zbadal, tak mu začal nadávať do skrblíkov a doslova od neho vyžadoval aby mu zaplatil, aj keď do plateného priestoru nevkročil. Pán má asi osobný problém so Slovákmi, pretože po nás kričal ešte cestou dolu z veže. Dosť to znepríjemnilo návštevu.

Tábor
Kostolná veža, do ktorej sme sa boli pozrieť
tábor
Výhľad z kostolnej veže
Tábor
Výhľad na námestie
Tábor
Toto bol neplatený priestor

 

 

 

Kláštor Klokoty

Naša ďalšia zastávka bola Kláštor Klokoty. Je to kláštor benediktínov, ktorí tu stále bývajú. Vedie k nemu príjemná cesta cez les a zvonku je ten kláštor krásny. Určite odporúčam sem ísť na prechádzku.

tábor
Cestou ku klášoru
tábor
V areáli kláštora
tábor
Majú nádherné ruže
tábor
V areáli kláštora
tábor
Interiér kostola. Bol veľmi pekný

Stredná škola strojnícka

A či sme teda našli školu, ktorú sme hľadali. Veru našli, ale bola tak zastčená a tak ďaleko od centra, až som myslela, že tam ani neprídeme :).

tábor
A našla som ju 🙂

tábor

Ostatné možnosti

ZOO Tábor – najmladšia a najväčšia Zoologická záhrada v Južných Čechách. Pešo sa k nej ale nedostanete, musíte použiť buď autobus, alebo auto

Hrad Kotnov a Bechyňská brána – dominanta hradu he veža Kotnov. Uvidíte ho už z diaľky. Je možné ho aj navštíviť, v roku 2018 bol zatvorený.

tábor
Hrad Kotnov

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: