Cestovanie,  Nevada,  USA

Valley of Fire

Z Las Vegas sme pôvodne chceli vypadnúť hneď ráno aby sme stihli navštíviť národné parky Red Rock Canyon a Valley of Fire. Plány nám trošku pokazili neplánované nákupy :). Zabudli sme sa totiž v North Premium Outlete, z ktorého sme okolo obeda vychádzali ovešaní taškami. Ak by ste sa rozhodli tento outlet navštíviť, pripravte si aspoň pol dňa a 7 dolárov na parking. Pokiaľ by ste mali so sebou niekoho, kto má nevadskú ID, parking máte zadarmo.

Keďže sme si museli vybrať iba jeden národný park, tak voľba padla na Valley of Fire, ktorý sa nachádza asi hodinu cesty autom od Las Vegas. Do parku sa platí vstupné 10 dolárov za auto (neplatí tu America the Beautiful).

Presuny po národnom parku, treky

Vstupné sa platí pri vjazde do národného parku priamo rangerovi, ktorý vám podá účtenku s lepiacou páskou, aby ste si ju nalepili na okno. Vstup môžete zaplatiť v hotovosti alebo kartou.

Po tom, ako prejdete vstupnou bránou, sa môžete po parku pohybovať vlastným autom. Cesty sú asfaltové, čiže sa nemusíte báť nespevnenej vozovky.

co vidiet vo valley of fire

Petroglyfy

Ako prvé sme navštívili petroglyfy. Auto sme zaparkovali na neďalekom parkovisku a k petroglyfom sme sa vyštverali po oceľovom schodisku. Petroglyfy sú primitívne obrazy vyrezané/vyškriabané do skaly v praveku alebo v neskoršom období.

co vidiet vo valley of fire
Cestou k petroglyfom
co vidiet vo valley of fire
Petroglyfy

Fire Wave

Pri petroglyfoch sme sa zastavili iba na chvíľku, pretože do parku sme prišli pomerne neskoro a chceli sme stihnúť aspoň jeden trek. Najviac ma lákal trek na Fire Wave. Vydali sme sa teda po White Domes Scenic drive až kým sme neprišli k parkovisku. Určite každý z vás pozná skalný útvar „The Wave“, ktorý sa dá navštíviť iba ak vyhráte lotériu na vstup. Fire Wave sa na známu vlnu trošku podobá a aj to bol dôvod, pre ktorý sme sa rozhodli pre tento trek. Vzdialenosť od parkoviska k samotnej vlne je cca 1,2 km a je to skôr pohodová prechádzka ako náročný trek. V cieli nás čakala skala zložená z pruhov rôznych farieb. Práve zapadalo slnko a na túto chvíľu na mieste čakalo viacero fotografov.

co vidiet vo valley of fire
Cestou k Fire Wave
co vidiet vo valley of fire
Xápad slnka na Fire Wave
co vidiet vo valley of fire
Fire Wave

White Domes Trail

Od Fire Wave sme pokračovali ďalej po White Domes Scenic Drive k ďalšiemu parkovisku. Plánovali sme ešte zdolať 1,8 km dlhý White Domes Trail. Bohužiaľ sa začalo tak rýchlo stmievať, že sme to po 1 km radšej otočili nazad k autu. Aj napriek tomu, že sme neprešli celý loop, v teniskách som mala také pieskovisko, ako keby sme sa v piesku brodili pol dňa :).

co vidiet vo valley of fire

Keďže sme z parku odchádzali za úplnej tmy, nestihli sme si už pozrieť ostatné skalné útvary ako napríklad „Balanced Rock“ alebo „Elephant Rock“. Aj napriek tomu, že sme v tomto parku strávili iba zopár hodín, tak návštevu neľutujem, už iba samotný Fire Wave trail stál za to.

komentáre 2

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: