Cestovanie,  Kalifornia,  USA

Warner Bros studios a ako sa môžete aj vy stať Live audience

Pred návštevou Los Angeles som vedela, že chcem určite navštíviť Holywoodske štúdiá. Premýšľali sme nad Universal Studios a Warner Bros Studios. Prioritne som chcela vidieť ako sa točia filmy a seriály. Nevedela som sa rozhodnúť kam radšej ísť a nakoniec sme navštívili obe. Universal Studios je skôr zábavný park a o filmovom priemysle sa dozviete len málo. Pokiaľ chcete niečo viac, vyberte si Warner Bros.

V Los Angeles sa nachádza viacero filmových štúdií, navštíviť môžete Warner Bros, Universal Studios, Sony Pictures a Paramouth Pictures studios. Iba posledné menované sa nachádza v časti Holywood.

Ako prebieha tour a koľko stojí?

Tour do Warner Bros studios stojí 69 dolárov pre dospelú osobu. Lacnejšie lístky sa dajú zohnať napríklad pri akciách na portáli Expedia. Celá guided tour trvá asi 2 hodiny a po nej môžete stráviť ľubovolný čas v Stage 48 a giftshope.

V okolí Warner Bros sa nachádza viacero ulíc s možnosťou bezplatného parkovania. Hľadajte v appke Spotangeles. Na tour sa odporúča prísť aspoň 15 minút pre začiatkom. Prvá tour je o 8:30, a potom každú pol hodinu. Pokiaľ prídete príliš skoro a chcete absolvovať skoršiu prehliadku, tak je to možné ak majú voľné miesto. Tour môžete absolvovať v angličtine, francúzštine, španielčine a mandarínčine. Keď sme boli na našej tour tak dvaja Francúzi absolvovali private tour, pretože nikto iný sa na francúzsky jazyk neprihlásil :).

warner bros studios v los angeles
Kostýmy z Aquamena

Celá tour začína krátkym filmom o histórií štúdia, histórií filmového priemyslu. Toto trvá asi 10 – 15 minút. Následne si vás prevezme sprievodca a posadí do elektrického vozítka, v ktorom sa vozíte po štúdiách. Warner Bros je aktívne filmové štúdio, môže sa vám stať, že budete vidieť nejaké natáčanie. Alebo skôr pôjdete okolo nejakého, ale aby ste nerušili, tak sa zastavovať nebudete. Pri tour sa nemôže natáčať video a ani fotiť panoráma. Klasické fotky sú ale povolené. Sprievodca sa nás na začiatku spýtal na obľúbené filmy a seriály produkované WB. Keď nás prevádzal lokáciami, zameriaval sa práve na filmy a seriály, ktoré menovali účastníci aby im to čo najviac priblížil.

warner bros studios v los angeles
Pamätná doska na stagi, kde sa natáčali všetky diely Priateľov

Dozvedeli sme sa ako sa natáčajú filmy, ako sa prestavujú kulisy, ukázali nám kde sa natáčali Priatelia, Big Bang Theory, ako sa tvorí zvuk do filmu a ako sa to celé strihá dokopy. Pri prejazde štúdiami nás sprievodca vzal aj do Stagu, kde práve prebieha natáčanie (nie práve v tej chvíli, ale boli vystavané kulisy). V stage-i sa nemohlo ani fotiť aby sme neprezradili filmové tajomstvo :).

V niektorých Stagoch sme mohli aj natáčať video, išlo o Stage s Batmobilmi, Aquamanom a Harrym Potterom. Tieto stage boli vystavané ako múzeum. V Batmobile Stage-i sme videli všetky možné batmobily použité vo filmoch. Všetky tieto exempláre, ktoré sme tam videli aj reálne jazdia, niektoré dokonca až 230 km/h. Pokiaľ ste fanúšikom Harryho Pottera, tak sa vám určite bude páčiť táto časť. Musím ale povedať, že oproti Londýnu to bol slabý odvar.

warner bros studios v los angeles
Najrýchlejší Batmobil
warner bros studios v los angeles
Dobby
warner bros studios v los angeles
Toto bolo úžasné vidieť

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

warner bros studios v los angeles
Záškodnícka mapa v celej svojej kráse

Celá tour končí v „Stage 48: Script to Screen“, ktorý je interaktívny. Tu sa s vami sprievodca rozlúči a môžete sa tu sami vyblbnúť koľko chcete. Chcete si sadnúť na známy oranžový gauč z Priateľov? Môžete! Chcete klopať na dvere Penny zo seriálu Big Bang Theory? Nech sa páči. A čo takto sedieť na Sheldonovom mieste? Prečo nie. Na chvíľku sa môžete stať filmovou hviezdou a podržať si reálnu sošku Oscara z roku 1957.

warner bros studios v los angeles
„This is my spot!“
warner bros studios v los angeles
Scenár Priateľov
warner bros studios v los angeles
A Oscara za najlepší herecký výkon získava…

 

 

 

 

warner bros studios v los angeles
Central Perk Cafe

Ako sa dostať na natáčanie seriálu?

Nikdy som si nemyslela, že sa niekedy dostanem na natáčanie celosvetovo známeho seriálu v Los Angeles. Keď som zistila, že sa toho môže zúčastniť aj obyčajný smrteľník, neváhala som. Boli sme na natáčaní seriálu „Mom“ v hlavnej úlohe s Annou Faris. Chcela som ísť na natáčanie Big Bang Theory, ale bohužiaľ kým sme navštívili LA, natáčanie sa skončilo. Na natáčaní sme boli 22.11.2019 a točila sa epizóda, ktorá sa v TV vysielala 9.1.2020.

warner bros studios v los angeles
zdroj: cbs.com

Lístky si musíte rezervovať online na oficiálnej stránke. Seriály a showky zverejňujú mesiac pred dátumom, kedy sa majú natáčať. Pokiaľ chcete ísť viacerí, registrovať musíte každú osobu samostatne. Do mailu vám príde lístok. To ešte neznamená, že máte miesto isté. Tieto lístky fungujú spôsobom „kto prvý príde, prvý ide“.

warner bros studios v los angeles
Vstupenka na natáčanie

Keď máte lístok, parking vo Warner Bros garážach máte zadarmo. Pri vstupe vám dajú parkovací lístok, stačí povedať, že idete na natáčanie. Odporúča sa prísť hodinu až dve pred časom, ktorý máte uvedený na lístku. My sme prišli asi hodinu a pol pred začiatkom a mali sme číslo 78 a 79. Koľko ľudí púšťajú to neviem, ale sedeli sme v poslednej rade.

warner bros studios v los angeles
Parkovací lístok nám zostal ako suvenír

Keď zaparkujete a prídete sa registrovať, odovzdáte svoju vytlačenú vstupenku, na ktorú vám napíšu poradové číslo a usadia vás na lavičku. Všetko sa to odohráva v garáži. Musíte predložiť pas alebo doklad totožnosti a na ruku vám dajú pečiatku, ktorá je vidieť pod UV lampou. Následne už iba čakáte, kedy vás zavolajú. Prechádzate bezpečnostnou kontrolou. V pokynoch bolo napísané, že si so sebou nemôžete vziať žiadnu tašku, mobil, záznamové zariadenie. To nie je úplne pravda. Tašku si vziať môžete, vedľa nás dokonca sedela pani, ktorá mala so sebou celú večeru (rozumej kurča a ryžu). Pokiaľ si vezmete telefón, pred vstupom do Stage-u vám ho vezmú a spolu s dokladom totožnosti zavrú do plastového vrecka. Tieto veci vám po skončení nakrúcania vrátia.

Pred samotným natáčaním nám pustili poslednú epizódu, ktorá sa ešte nevysielala. Na Stage-i je prítomný uvádzač, ktorý vás má baviť medzi jednotlivými scénami. Live audience spočíva v tom, že sa máte smiať, tlieskať, vydávať užasnuté zvuky. Proste všetky tie zvuky v pozadí, ktoré vo vašich obľúbených seriáloch počujete, budete teraz robiť vy. Celé natáčanie trvá asi 4 hodiny, ale mala som pocit, že samotnému natáčaniu sa venovalo tak hodinu a zvyšné 3 hodiny nás zabával uvádzač prípadne sme sledovali scény zo seriálu na monitoroch. Počas týchto zábavných prestávok sa dali vyhrať rôzne suveníry, rozdávali nám pizzu, vodu, prípadne ste mohli požiadať o odvedenie na WC (nemôžete ísť sami, musí s vami niekto z personálu ísť). Keď ste sa už rozhodli na natáčanie ísť, museli ste tam zostať až do konca. My sme tam boli zrovna na natáčaní, kedy Anna Faris oslavovala narodeniny a priniesli jej na pľac tortu. Bolo to veľmi milé.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate?

%d blogerom sa páči toto: