Ázia,  Indonézia,  Lombok,  Recenzie,  Ubytovanie

Ubytovanie vo Whiterose guesthouse Lombok

Whiterose guesthouse Lombok
Najbližšia pláž – Senggigi beach

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Lomboku v časti Senggigi, tak Whiterose guesthouse môžem jednoznačne odporučiť. V septembri 2017 sme tam strávili 3 noci a náš pobyt bol skutočne neobyčajný.

S majiteľkou Steph som si písala maily ešte pred príchodom. Komunikácia bola výborná, na všetko vždy odpovedala. Po príchode do ubytovania nás osobne privítala. Steph je milá, usmievajúca sa pani, vždy ochotná poradiť a spríjemniť vám pobyt.

Cez mail sme si z guesthousu objednali odvoz z letiska. Po prílete nás šofér skutočne na letisku čakal s tabuľkou s našim menom. Cena za tento odvoz bola 200 000 IDR/12,7 €.

Aj ostatný personál bol veľmi milý a ochotný, ktorý vo všetkom vždy poradil. Pracovali tu samí chlapi. Prali, upratovali, varili.

sdr
Vždy ochotný personál

Cena za izbu bola 270 000 IDR/17 € za noc pre dvoch už aj s raňajkami. Vždy večer sa nás prišli spýtať čo si dáme na raňajky. Na výber boli zvačša vajíčka, palacinky alebo pražená ryža. K tomu ste si v kuchyňke mohli urobiť toasty, dať si kávu, prípadne džús. V kuchyňke boli po celý deň k dispozícií rôzne snacky, džúsy, voda, instantné rezance a to všetko zadarmo. Platili sa iba chladené nápoje ako pivo a nealko. Vždy keď ste si niečo vzali z chladničky, tak ste si do zošita napísali čo ste si vzali. Všetko tu funguje na dôvere.

mde
Pohľad do našej izby

Ubytovanie poskytuje aj vypranie vecí. Cenu si už presne nepamätám, ale bolo to niečo okolo 7 000 IDR/0,5€ za kilogram. Taktiež si priamo tu môžte požičať skúter, ktorého cena je 75 000 IDR/4,7€ na deň. Pri požičiavaní nás upozorňovali, že skúter je bez poistenia. Čo ma veľmi prekvapilo bolo, že nič sme neplatili až kým sme posledný deň neodchádzali. Všetko je zapísané na váš účet (pitie z chladničky, pranie, skúter, taxík) a platíte všetko naraz.

mde
Náš skútrik
Whiterose guesthouse
Whiterose guesthouse

Keď sme odchádzali, stretli sme na ceste Steph, ktorá sa nás pýtala kam máme namierené. Po tom ako sme jej povedali, že ideme do prístavu, nám povedala, že dve baby čakajú na taxík a máme sa ich skúsiť spýtať, či sa nemôžme zviezť, že by sme si podelili sumu. Taxík do prístavu vyšiel 390 000 IDR/25 € pre 4 ľudí.

Jediné čo mi v ubytovaní chýbalo bol bazén, inak im naozaj nie je čo vytknúť. O svojich hostí sa naozaj vzorne starajú.

banner booking.jpgimage

 

%d blogerom sa páči toto: